هوشمندسازی تهران بررسی می شود

رسانه کلیک - همایش و نمایشگاه تهران هوشمند با هدف حرکت به سمت شهر هوشمند و توسعه نوآوری شهری، توسط سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران برگزار می شود.

هوشمندسازی تهران بررسی می شود

به گزارش کلیک به نقل از مهر؛ محمد فرجود مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران از برپایی نخستین همایش و نمایشگاه «تهران هوشمند» در روزهای ۱۳ و ۱۴ اسفندماه سال جاری خبر داد.

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران عنوان کرد: این رویداد که بر اساس رویکردهای نوین مبنی بر حرکت به سمت شهر هوشمند و توسعه نوآوری شهری برگزار می شود به موضوع راهبردی «هوشمند سازی شهر تهران» می پردازد که مورد تاکید سند چشم انداز شهر در افق ۱۴۰۴ نیز است که در آن تهران «شهری هوشمند، دانش پایه و نوآور» تعریف شده است.

فرجود با بیان اینکه سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران به عنوان متولی راهبری برنامه هوشمند سازی شهر تهران تبیین راهبردها و سیاست های کلان شهرداری تهران در این خصوص را با جدیت در دستور کار قرار داده است، بیان کرد: برای اجتناب از فعالیت های جزیره ای و پراکنده در این حوزه و حفظ یکپارچگی و تمرکز، با نظر شهردار تهران «دبیرخانه تهران هوشمند» راه اندازی می شود که یکی از فعالیت های کلیدی آن تدوین و پیاده سازی سند راهبردی «تهران هوشمند» است.

وی با بیان اینکه به این ترتیب مجموعه فعالیت های عملیاتی و اجرایی مربوط به شهر هوشمند در تهران انسجام و شتاب جدی خواهد گرفت، ادامه داد: امروز حرکت به سمت شهر هوشمند در تهران یک ضرورت اجتناب ناپذیر است که همه ذینفعان شهری شامل شهروندان، کسب و کارها و نهادهای دولتی و عمومی باید برای رسیدن به آن همکاری و همیاری ویژه ای داشته باشند که در این میان نقش شهرداری بسیار کلیدی و محوری است.

مدیر عامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران تاکید کرد: در سال های اخیر اقدامات مختلفی در شهر تهران با موضوع «شهر هوشمند» انجام شده است که با وجود توفیقاتی که وجود داشته، اما متاسفانه هیچگاه هدفگذاری و نقشه راه مشخصی برای حرکت به سمت شهر هوشمند و تحقق شعار «تهران هوشمند» وجود نداشته و تا رسیدن تهران به شهری با استانداردهای جهانی در این زمینه فاصله زیادی داریم.

وی با اعلام ایده ها و طرحهای متعدد تحت عنوان هوشمندسازی تهران اظهار داشت: مشکل اصلی در مسیر هوشمند سازی تهران، نبود طرح و پیشنهاد نیست و مشکل اصلی نبود یک دیدگاه جامع و برنامه راهبردی است که این طرحها در قالب آن معنا پیدا کنند و با یکدیگر یکپارچه و هماهنگ باشند و با توجه با محدویت های منابع، اولویت های آنها معلوم شود.

فرجود از برگزاری سخنرانی های کلیدی، معرفی فعالیت های انجام شده توسط دستگاه های اجرایی و شهرداری تهران، برنامه ها و طرح های پیش رو برای هوشمند سازی تهران، کارگاه های ارائه محصول، خدمات و میزگردهای تخصصی به عنوان بخش های مختلف این همایش نام برد.

مدیر عامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران تصریح کرد: برگزاری نمایشگاهی از آخرین محصولات و خدمات مرتبط به شهر هوشمند از دیگر مواردی است که در این رویداد خواهیم داشت. همچنین با هدف استفاده از توان شرکت های دانش بنیان و جوان در مدیریت شهری، بخش ویژه استارتاپ های فعال در حوزه شهر هوشمند نیز در این رویداد فعال خواهد بود.

ارسال نظر