خدمات دولت همراه به زودی رونمایی می شود

رسانه کلیک - رسول سراییان رییس سازمان فناوری اطلاعات گفت: خدمات دولت همراه به زودی رونمایی می شود.

خدمات دولت همراه به زودی رونمایی می شود

به گزارش کلیک به نقل از مهر؛ رسول سراییان در نشست بررسی ارتباطات روستایی که با حضور وزیر ارتباطات برگزار شد، گفت: در راستای ارائه خدمات الکترونیک بر بستر موبایل به مردم، به زودی اپلیکیشن دولت موبایل راه اندازی می شود.

سراییان عنوان کرد: این یک برنامه نرم افزاری کاربردی مورد نیاز شهروندان است که دستگاه های اجرایی می توانند روی این پلتفرم، خدمات خود را به مردم ارائه کنند.

رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران با تاکید بر اینکه ارائه اپلیکیشن‌ های متعدد برای خدمات مورد نیاز مردم گیج‌ کننده است، افزود: با اجرای پروژه خدمات دولت همراه سرویس کار پوشه ملی ایرانیان را برای مردم راه اندازی می کنیم تا هر ایرانی برای تعاملات دولتی خود از یک بستر واحد استفاده کند.

معاون وزیر ارتباطات اضافه کرد: این پلتفرم، امکان دریافت خدمت دولتی برای شهروندان را به صورت یکپارچه و منسجم فراهم می کند و از دستگاه های دولتی می خواهیم که اپلیکیشن خدمت خود را از طریق این پلتفرم ارائه کنند.

وی با بیان اینکه با فراگیر شدن ابزارهای فناوری، دیگر خدمات فیزیکی پایدار نخواهند بود و مطالبه ایجاد محیط فیزیکی و کارمند فیزیکی از دولت، جوابگو نیست، گفت: برای بهبود ارائه خدمات به شهروندان از مراکز داده دستگاه های دولتی می خواهیم که به مرکز تبادل ترافیک وزارت ارتباطات (GSB) متصل شوند و علاوه بر اطلاعات و دیتای خود، در جهت تبادل اطلاعات با سایر دستگاه ها نیز اقدام کنند.

ارسال نظر