پیام‌ رسان‌ های ایرانی مورد توجه دولت قرار می گیرد/ احتمال تخصیص 500 میلیارد تومان به کسب و کارهای نوپا

رسانه کلیک - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات استراتژی دولت در قبال پیام‌ رسان‌ های ایرانی را بیان کرد.

پیام‌ رسان‌ های ایرانی مورد توجه دولت قرار می گیرد/ احتمال تخصیص 500 میلیارد تومان به کسب و کارهای نوپا

به گزارش کلیک به نقل از تسنیم؛ محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران اظهار داشت: امروز در دولت درباره شکایت دولت از کسب و کارهای نوپا تصمیم جدیدی اتخاذ شد. بر این اساس تصمیم گرفته شد از این به‌ بعد اگر دستگاه دولتی از کسب و کارهای نوپا شکایتی دارند، قبل از طرح در مراجع قضایی موضوع شکایت در کمیته‌ای متشکل از معاون حقوقی رییس جمهور، نمایندگان وزارت ارتباطات، کار و معاونت علم بررسی شود و بعد به دستگاه قضایی ارجاع شود.

وزیر ارتباطات درباره آخرین وضعیت شبکه ملی اطلاعات نیز گفت: شبکه ملی اطلاعات شامل سه بخش است. بخشی زیرساخت است که بخش عمده آن در دست وزارت ارتباطات است؛ درباره آن گزارش دادیم و کارهایی را آغاز کردیم که لایه‌ های بعدی خدمات و محتوا است. با موافقت آقای رییس جمهور بنا شد 500 میلیارد تومان در طی دو سال پیش‌ رو برای توسعه خدمات و کسب و کارهایی نوپایی اختصاص یابد. این مبلغ هم می‌تواند به صورت مستقیم در اختیار بنگاه‌ ها قرار گیرد و یا به صندوق‌ های خطرپذیر تزریق شود.

آذری جهرمی در همین زمینه تصریح کرد: طی سه هفته آینده و پس از جمع‌ بندی وزارت ارتباطات و مرکز ملی فضای مجازی، حوزه‌های مورد نظر اعلام می‌شود.

وزیر ارتباطات در ادامه به تصمیم سوم دولت در این حوزه اشاره کرد و گفت: بنا شد سند استراتژی ایران در اقتصاد دیجیتال ظرف یک ماه آینده از طرف وزارت ارتباطات و کمیته‌ای که با حضور سایر وزرا و مرکز ملی فضای مجازی تشکیل می‌دهد، به دولت پیشنهاد شود.به نظر پس از بحث در کمیسیون‌ ها در نهایت ظرف مدت 6 ماه آینده سند توسعه اقتصاد دیجیتال را در کشور داشته باشیم.

وی درباره موضوع پیام‌ رسان‌ های ایرانی نیز یادآور شد: موقعیتی که پیش آمد، آزمون خوبی برای بخش پیام‌ رسان‌های داخلی بود که نقاط ضعف و قوت آن را ببینم. برای تقویت آنها شورای عالی فضای مجازی سند مصوبی دارد و هر کدام از دستگاه‌ ها در این زمینه تکالیفی دارند. تکالیف وزارت ارشاد، وزارت ارتباطات، سازمان صدا و سیما و قوه قضاییه در این سند مشخص است.

آذری جهرمی یادآور شد: ما در وزارت ارتباطات عمده تکالیف خودمان را انجام دادیم و گزارش آن را اعلام کردیم بخش اندکی که مانده است در کوتاه مدت تکمیل می‌شود. در این زمینه همه موضوع سند و چارچوب نیست بلکه بحث دیگر موضوع تکنولوژی است. استراتژی ما باید همزمان در دو عرصه تقویت و ایجاد رقابت برای آنها به منظور خروج از وضعیت فعلی تعیین شود.

ارسال نظر