تخفیف 50 درصدی پهنای باند به تمام سایت های داخلی تسری پیدا می کند

رسانه کلیک - معاون وزیر ارتباطات درباره وعده وزیر برای افزایش تعداد سایت‌ های داخلی مشمول تخفیف 50 درصدی پهنای باند از 500 سایت به تمامی سایت‌ های داخلی گفت: سامانه‌ ای برای این منظور از سه هفته پیش ایجاد شده که به زودی توسط رگولاتوری اعلام خواهد شد.

تخفیف 50 درصدی پهنای باند به تمام سایت های داخلی تسری پیدا می کند

به گزارش کلیک به نقل از فارس؛ رسول سراییان معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حاشیه مراسم تودیع مدیران سابق شرکت‌ های مخابرات و همراه اول و معارفه مدیران جدید این شرکت‌ ها در پیگیری وعده وزیر ارتباطات از تسری 500 سایت داخلی مشمول تخفیف نیم‌ بهایی پهنای باند به تمامی سایت‌ های داخلی اظهار داشت: وزیر ارتباطات وعده داده بودند که تخفیف 500 سایت داخلی در استفاده از اینترنت به تمام سایت‌ های داخلی تسری یابد و برای این کار چند روش پیشنهاد شده بود.

معاون وزیر ارتباطات عنوان کرد: روش انتخابی پیشنهاد سازمان فناوری اطلاعات ایران بود که مقرر شد سامانه‌ ای برای این منظور راه‌ اندازی شود که تمامی سایت‌ های داخلی متقاضی قرار گرفتن در لیست مشمول تخفیف در این سامانه ثبت‌ نام کنند و بررسی شوند و در صورت تائید به لیست مشمولان تخفیف اضافه شوند.

وی ادامه داد: در حال حاضر این سامانه از سه هفته پیش ایجاد شده و به سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اعلام شده است و این سازمان مسئول اعلام عمومی این سامانه خواهد بود.

سراییان اظهار داشت: با عمومی شدن این سامانه فرآیند ثبت متقاضیان بررسی و تائید از این طریق انجام می‌شود و در نهایت خروجی این سامانه به روز شدن و اضافه شدن لیست سایت‌ های دارای تخفیف 50 درصدی پهنای باند خواهد بود.

گفتنی است؛ بر اساس یکی از مصوبات کمیسیون تنظیم مقررات و ارتباطات برای حمایت از محتوای داخلی و رونق شبکه ملی اطلاعات مقرر شده است که استفاده از محتوای سایت‌ های داخلی نسبت به محتوای سایت‌ های خارجی نصف قیمت حساب شود که فعلا 500 سایت مشمول این تخفیف هستند و کم بودن تعداد سایت‌ های مشمول تخفیف در عمل از مفید بودن این مصوبه کاسته است.

ارسال نظر