مقاوم‌ سازی دیتاسنترها در برابر زلزله بررسی می‌شود

رسانه کلیک - سمینار مقاوم‌ سازی دیتاسنترها (مراکز داده) در برابر زلزله با هدف بررسی اثرات زلزله در شبکه هایی ارتباطی توسط ستاد توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات و فضای مجازی معاونت علمی برگزار می‌شود.

مقاوم‌ سازی دیتاسنترها در برابر زلزله بررسی می‌شود

به گزارش کلیک به نقل از مهر، مهندسی زلزله یکی از دانش‌ های توسعه‌ یافته است که راهکارهای آزمون شده‌ای را برای مقاوم‌ سازی دیتاسنترها (مراکز داده) به عنوان حیاتی‌ ترین رکن خدماتی و اطلاعاتی جوامع امروزی ارائه داده است.

از سوی دیگر پدیده طبیعی زلزله و تبعات آن از دیرباز موجب نگرانی نوع بشر و بعضا عامل اختراعات و منشا تصمیماتی نیز بوده است. اما در جهان امروز دامنه اثرات زمین‌ لرزه فراتر از محدوده جغرافیایی محل رخداد است و ممکن است سلسله بحران‌ های ثانویه ناشی از زمین‌ لرزه از قبیل قطع ارتباطات، قطع شبکه‌ های اطلاعاتی، سیستم‌ های بانکی، سامانه‌ های حمل‌ و نقل و سیستم‌ های قضایی و انتظامی، سامانه‌ های مدیریت منابع سوخت و انرژی، پست و ابزارهای احراز هویت و مالکیت به‌ مراتب فاجعه‌ بارتر از زمین‌ لرزه باشد.

در این راستا ستاد توسعه فناوری اطلاعات، ارتباطات و فضای مجازی معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری، اقدام به برگزاری سمینار یک روزه با هدف بررسی مقاوم‌ سازی مراکز داده در برابر زلزله کرده است.

در این سمینار میلینو ساپینا - EMILIO SAPIN، کارآفرین و از متخصصان حوزه مقاوم‌ سازی مراکز داده از سخنرانان اصلی است.

سمینار مقاوم‌ سازی مراکز داده در برابر زلزله ۲۴ دی‌ ماه در محل معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار می‌شود.

ارسال نظر