چرا Snapseed بهترین اپلیکیشن ویرایشگر عکس برای موبایل است؟

رسانه کلیک - اپلیکیشن‌های ویرایشگر عکس از پر طرفدارترین‌ها در تلفن‌های هوشمند بوده‌اند؛ از همین رو هم کاربران همیشه به دنبال بهترین مورد موجود در این زمینه هستند. یکی از این برنامه‌ها اسنپ سید (Snapseed) نام داشته که به عقیده ما و بسیاری، بهترین اپلیکیشن ویرایشگر عکس برای موبایل است.

چرا Snapseed بهترین اپلیکیشن ویرایشگر عکس برای موبایل است؟

اسنپ‌سید توسط کمپانی قدرتمند گوگل ساخته شده و همچنان در حال توسعه یافتن است. استقبال بی‌نظیر کاربران از این برنامه باعث شده تا بیش از صد میلیون بار از پلی استور گوگل دانلود و نصب گردد. در این مطلب می‌خواهیم با ارایه چند دلیل به شما ثابت کنیم که Snapseed، بهترین اپلیکیشن ویرایشگر عکس برای تلفن‌های هوشمند بوده و باید همین امروز آن را بر روی تلفن همراه خود نصب کنید.

دسترسی به تعداد زیادی از فاکتورهای ویرایش Tune تصاویر

این که به تک تک فاکتورهای ویرایش کننده Tune در تصاویر دسترسی داشته باشید، چیزی است که شاید تنها در برنامه‌های حرفه‌ای موجود آن هم در نسخه دسکتاپ پیدا کنید. اما قضیه در اسنپ سید متفاوت است؛ دسترسی به روشنایی، کنتراست، اشباع رنگ، نور محیط، سایه‌ها، نقاط برجسته، گرمی رنگ، میزان جزییات، میزان ساختار، توازن رنگ سفید و بسیاری دیگر از این قبیل موارد ویرایشی منتظر شما هستند تا به طرز حرفه‌ای کار ویرایش تصویر را انجام دهید.

بهترین اپلیکیشن ویرایشگر عکس

تمامی موارد نام برده شده در این قسمت به راحتی و تنها با یک کلیک در دسترس‌تان خواهند بود. یک نکته مثبت این اپ را می‌توان رایگان بودنش دانست؛ به طوری که برای دسترسی به همه قابلیت‌ها نیاز به پرداخت هیچ هزینه‌ای نیست. البته کار کردن با تمامی فاکتورهای ویرایشی شاید برای کاربران معمولی کمی سخت و گیج‌ کننده باشد؛ اما با گذشت زمان و دستکاری بخش‌های مختلف آن، به سرعت نحوه عملکرد هرکدام را یاد می‌گیرید و یک ویرایش عالی از تصویر خود خواهید داشت.

فیلترهای زیبایی تصاویر

این روزها قرار دادن افکت‌های رنگی بر روی تصاویر، طرفداران زیادی پیدا کرده است. از زمان اینستاگرام ( فیلترهای دلخواه تصاویر در اینستاگرام ) این افکت‌های زیبا کننده تصویر مشاهده شدند و کم کم به گستردگی‌شان افروده شد. اکنون تقریبا اکثر اپ‌های ویرایشگر از این افکت‌ها پشتیبانی می‌کنند و هرکدام به نحوی می‌خواهند در این بخش بهترین باشند.

بهترین اپلیکیشن ویرایشگر عکس

Snapseed هم تعداد زیادی از این افکت‌های زیبایی را دارد که به صورت گروه‌بندی شده در این برنامه در دسترس هستند. برای مثال در گروه Black & White می‌توانید به افکت‌های موجود که برای سیاه‌ و سفید کردن تصاویر استفاده می‌شود، دسترسی داشته باشید. اما چیزی که Snapseed را در این بخش نسبت به سایر اپ‌های موجود متفاوت‌تر می‌سازد، قابلیت شخصی سازی در افکت‌های انتخابی است. در این اپلیکیشن قدرتمند، کاربر می‌تواند بعد از انتخاب افکت مورد نظر، تغییرات مورد علاقه خودش را اعمال کند.

برای مثال با انتخاب یک فیلتر سیاه و سفید برای عکس، امکان تغییر دادن تن رنگ فیلتر، روشنایی و کنتراست مربوط به فیلتر و میزان نویز (Grain) برای کاربر وجود دارد و یا مثلا با انتخاب فیلتر HDR می‌توان قدرت، روشنایی و میزان جزییات مربوط به فیلتر انتخاب شده را انتخاب کرد.

فیلترهای زیبایی مربوط به چهره

اپ‌هایی که با افکت‌های زیبایی، بر روی چهره افراد کار می‌کنند، معمولا عملکرد خوبی در این زمینه ندارند و در نتیجه یک خروجی مصنوعی به کاربر می‌دهند. Snapseed به نسبت سایر برنامه‌های موجود عملکرد بهتری داشته و به طور هوشمندتری اقدام به ایجاد تغییرات در چهره موجود در تصاویر می‌کند.

بخش خاصی در منوی این اپ با نام Face موجود بوده که از تعدادی افکت‌های مختلف و کاربردی تشکیل شده است. این افکت‌ها بر روی نحوه قرارگیری نور بر روی چهره، زیبا سازی چشم‌ها، جوش و لک موجود بر روی پوست صورت و بخش‌های دیگر کار می‌کنند. همچنین یکسری مودهای ترکیبی هم در این قسمت موجود بوده که افکت‌ها را به صورت ترکیبی بر روی چهره موجود در تصویر قرار می‌دهند.

بهترین اپلیکیشن ویرایشگر عکس

علاوه بر موارد نام برده شده در بالا، در منوی Face بخش خاصی با نام Pose موجود بوده که توسط آن می‌توان به‌صورت سه‌بعدی، نحوه قرار گیری سر و چهره را تغییر داد. برای مثال اگر در تصویری از چهره خود، سرتان کمی مایل به پایین بوده و می‌خواهید آن را به حالت طبیعی تغییر دهید، Pose در Snapseed به کارتان می‌آید.

رابط کاربری ساده، روان و حرفه‌ای

همه تنظیماتی که برای ویرایش یک تصویر نیاز دارید، تنها با یک کلیک در دسترس‌تان خواهند بود. تمامی بخش‌ها به صورت دسته‌ بندی شده در صفحه اصلی برنامه قرار گرفته‌اند و کاربر می‌تواند همه چیز را زیر نظر داشته باشد. وجود دکمه‌های Undo و Redo، نمایش تفاوت تصویر ویرایش شده با تصویر اصلی در حین ادیت، اشتراک گذاری سریع تصویر ویرایش شده و نمایش مشخصات فنی از تصویر، دیگر ویژگی‌های کاربردی هستند که در رابط کاربری Snapseed مشاهده می‌گردند. علاوه بر این‌ها حجم Snapseed نسبت به اپ‌های رقیب موجود در این زمینه مانند PicsArt کمتر بوده و فضای کمتری از حافظه دستگاه‌تان را اشغال می‌کند.

بهترین اپلیکیشن ویرایشگر عکس

نقاط ضعف Snapseed

بعضی از افکت‌ها مانند HDR ( معرفی فناوری HDR و بررسی آن ) می‌توانستند عملکرد بهتری داشته باشند. افکت HDR ایجاد شده توسط این اپ، کمی مصنوعی بوده و عملکرد هوشمندی برای اعمال آن ندارد. همچنین امکان ذخیره‌سازی فیلترهای شخصی‌سازی شده برای کاربر وجود ندارد. به عنوان مثال کاربر قادر نبوده تا تغییراتی را که یک بار بر روی یک فیلتر ایجاد کرده، ذخیره کند و از همان برای تصاویر بعدی خود استفاده نماید. در واقع شما باید هربار شخصی سازی‌های مورد نیاز برای هر تصویر را به‌ صورت دستی ایجاد نمایید.

برای دانلود Snapseed می‌توانید از طریق لینک‌های زیر اقدام کنید.

نظر شما در رابطه با اپلیکیشن Snapseed چیست؟ آیا آن را بهترین اپلیکیشن ویرایشگر عکس برای موبایل می‌دانید؟

ارسال نظر