3 میلیارد بازدید روزانه کاربران از تلگرام

رسانه کلیک - یکی از فعالان حوزه تبلیغات در فضای مجازی در زمینه تأثیر فیلترینگ تلگرام بر کسب و کارهای مجازی در ایران گفت: در این شبکه اجتماعی، ما فضایی با مخاطبان بسیار داشتیم و آمار ما نشان می‌دهد که در شهر تهران 66 درصد کاربران تلگرام روزانه بیشتر از یک ساعت و نیم در اینترنت حضور دارند.

3 میلیارد بازدید روزانه کاربران از تلگرام

به گزارش کلیک ؛ به نقل از عصر ایران، رضا نامی از فعالان حوزه تبلیغات در فضای مجازی گفت: جالب است بدانید که حداقل 80 درصد از این زمان را در حوزه شبکه‌ های اجتماعی به سر می‌برند که البته باید گفت در حال حاضر با توجه به الگوی رفتاری مخاطبان، شبکه‌ های اجتماعی در ایران تنها به اینستاگرام و تلگرام ختم می‌شود.

وی ادامه داد: در ایران کاربران تلگرام روزانه 2 تا 3 میلیارد بازدید محتوا از این شبکه اجتماعی دارند که این، یک فرصت بزرگ برای برندها و بویژه کسب و کارهای دیجیتال است تا به مخاطب دسترسی پیدا کنند. به‌ هرحال این کانال ارتباطی قوی تعریف شده بود و شرکت‌ های مختلف با برنامه‌ ریزی‌ های متعدد، هزینه‌ های بالایی انجام داده بودند تا نوع ارتباط خود را در تلگرام با مخاطب تعریف کنند ولی حالا همه این موارد به هم ریخته است. به هرحال تلگرام در مبحث دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی که موضوع روز است، یکی از بهترین راه‌های ارتباطی برای چنین بازاری در ایران محسوب می‌شد و با اینکه شرکت‌ ها و کسب و کارها برنامه‌ ریزی‌ های فراوانی کرده بودند، این ارتباط به یکباره قطع شد و حالا همه چیز به هم ریخته است.

در حال حاضر هم کاربران تلگرام سردرگم هستند و هم صاحبان کسب و کار مجازی و برندها چرا که تلگرام به جزئی از لایف استایل جامعه ما تبدیل شده بود و اگر فیلتر تلگرام ادامه یابد چون درحال حاضر جایگزینی برای این شبکه اجتماعی نداریم مردم دوباره باید به سمت وب سایت‌ ها یا اپ‌ ها می روند.

وی با اشاره به استفاده مردم از فیلتر شکن‌ ها نیز گفت: به‌ دنبال فیلتر تلگرام، به‌ دلیل اینکه مردم از وی پی ان ها (vpn) استفاده می‌کنند، تنها حدود 30 درصد از 2 تا 3 میلیارد بازدید روزانه تلگرام ما کمتر شده که البته باید گفت این موضوع در ضریب سی تی آر که نشان از کلیک تبلیغات ما دارد، تأثیر چندانی نداشته و حتی می‌توان گفت وضعیت بهتر هم شده است چون به هرحال مردم همچنان در تلگرام حضور دارند.(ضریب سی تی آر به این معناست که به‌ عنوان مثال اگر یک تبلیغ یک میلیون بار دیده شده ولی هزار بار کلیک خورده، این عدد هزار ضریب ما محسوب می‌شود.)

نامی تصریح کرد: اما البته همچنان نگران فیلتر تلگرام است و می‌گوید: اگر این شبکه اجتماعی، رفع فیلتر شود خیالمان راحت می‌شود ولی اگر این اتفاق نیفتد ما یک دوره‌ گذار 6 ماهه خواهیم داشت که مجبور به تحمل فشار زیادی خواهیم بود.

نامی از فعالان حوزه تبلیغات در فضای مجازی در زمینه عملکرد صدا و سیما نیز گفت: من اصلاً تلویزیون نمی‌بینم و نظری هم در این زمینه ندارم.

ارسال نظر