ارسال پیامک از سرشماره‌ های رسمی اپراتورهای موبایل فقط برای سرویس‌ های شخصی مشترک مجاز است

رسانه کلیک - معاون وزیر ارتباطات گفت: ارسال هر گونه پیامک حاوی اطلاعات و تبلیغات از سرشماره اپراتورهای موبایل ممنوع است و از این شماره‌ ها تنها باید اطلاعات مربوط به شخص مشترک برای مثال سرویس‌ های فعال ارسال شود.

ارسال پیامک از سرشماره‌ های رسمی اپراتورهای موبایل فقط برای سرویس‌ های شخصی مشترک مجاز است

به گزارش کلیک ؛ به نقل از فارس، حسین فلاح جوشقانی رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با تشریح موارد مجاز و غیر مجاز ارسال پیامک از سرشماره اپراتورهای موبایل اظهار داشت: سرشماره رسمی اپراتورهای موبایل تنها برای اطلاع‌ رسانی موارد مخصوص مشترک است و ارسال هر موضوع غیر از این موارد از این طریق غیر مجاز و ممنوع است.

وی توضیح داد: از طریق این سرشماره‌ ها تنها باید سرویس‌ های مخصوص مشترک از جمله سرویس‌ های مالی، قبض، میزان شارژ، باقی‌ مانده طرح، سرویس‌ های فعال یا مواردی از این قبیل ارسال شود.

رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی تأکید کرد: ارسال هر اطلاعات و تبلیغات بیشتری که خارج از موضوعات مربوط به شخص مشترک باشد از این طریق ممنوع است.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: موارد متعددی دیده شده که اپراتورهای موبایل از طریق سرشماره رسمی خود، اطلاعات و تبلیغات عمومی برای مشترکان ارسال می‌کنند که حتی در صورت ارزشی بودن این اطلاعات ارسال آنها مجاز نیست.

جوشقانی عنوان کرد: شکایت‌ های متعددی در این باره از مشترکان موبایل به رگولاتوری ارجاع شده است.

وی ادامه داد: ممنوعیت و قوانین در این زمینه رسماً به اپراتورها تذکر داده شده است.

رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی تصریح کرد: ساماندهی این موضوع در دستور کار است و مقررات آن به زودی از طریق کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات تهیه خواهد شد که در نتیجه آن، تمامی این موارد ساماندهی می‌شود.

ارسال نظر