نسل پنجم اینترنت تلفن همراه اوایل سال 2019 در کره جنوبی عرضه می شود

رسانه کلیک - کره جنوبی اعلام کرد که نسل پنجم اینترنت تلفن همراه (5G) ماه مارس 2019 عرضه می شود و انتظار می رود که دسترسی به این نسل از اینترنت تا سال 2022 در سراسر این کشور فراگیر شود.

نسل پنجم اینترنت تلفن همراه اوایل سال 2019 در کره جنوبی عرضه می شود

دولت کره جنوبی در ماه ژوئن سال آینده میلادی، مزایده های نسل پنجم اینترنت تلفن همراه (5G) را آغاز می کند و وزارت علوم و فناوری اطلاعات و ارتباطات این کشور اعلام کرده است که یک سال زودتر از اعلام قبلی، طیف 3.5 گیگاهرتز و 28 گیگاهرتز حراج خواهند شد.

این کشور قصد دارد تا مارس 2019 این نسل از اینترنت را به مرحله تجاری سازی رسانده و تا سال 2022 دسترسی سراسری به نسل پنجم اینترنت تلفن همراه (5G) را فراهم کند. شرکت های مخابراتی محلی در این کشور مانند SK Telecom، KT و LG Uplus به احتمال زیاد پس از مزایده به سرعت گسترش این نسل از شبکه همراه را آغاز خواهند کرد.

دولت کره جنوبی همچنین قصد دارد طیف شبک بی‌سیم برای استفاده در مترو را ارتقا دهد؛ اقدامی که سرعت اینترنت Wi-Fi متروی کره جنوبی را تا 100 برابر افزایش می‌دهد.

اپراتورهای مخابراتی این کشور از مدتی پیش کار خود را برای عرضه نسل پنجم اینترنت تلفن همراه (5G) آغاز کرده‌اند، به طوری که در سپتامبر، SK Telecom اعلام کرد موفق به کاهش زمان تأخیر بین گوشی و ایستگاه پایه تا 2 میلی ثانیه در شبکه 4G LTE شده است. این اپراتور مخابراتی همچنین گفته است که قصد دارد این زمان را به کمتر از 1 میلی‌ثانیه در شبکه 5G برساند.

اپراتورهای SK Telecom و KT هم قصد دارند تا شبکه 5G خود را در بازی‌های زمستانی که قرار است سال 2018 در شهر پیونگ‌چانگ کره جنوبی برگزار شود، عرضه کنند. LG Uplus و Huawei نیز آزمایش های میدانی نسل پنجم اینترنت تلفن همراه (5G) را در یکی از مناطق سئول به پایان رسانده‌اند.

نسل پنجم شبکه تلفن همراه (5G)، استانداردهای پیشنهادی برای نسل جدید ارتباطات سیار است که پس از نسل چهارم شبکه تلفن همراه فعلی ارائه می‌شود.

کاهش مصرف انٰرژی هم معیاری است که در این نسل به آن توجه شده است و دستگاه‌های فرستنده و گیرنده اپراتورها باید در ساعت کم مصرف به حالت صرفه‌جویی انرژی وارد شده و به سرعت فعال شوند. درنتیجه، امکان ارتباط به‌ صورت رسانه جاری در ساعات شلوغ از طریق تلفن همراه برای کاربران فراهم می‌شود.

گفتنی است؛ از فناوری 5G به‌عنوان کلید «اینترنت اشیاء» نیز یاد می شود. این نسل از اینترنت قرار است زمینه ارتباط پایدار تمام اشیا و دستگاه های پیرامون ما به اینترنت را مهیا کند.

ارسال نظر