راه اندازی یک واحد پژوهشی هوش مصنوعی در استودیوی بازی Ubisoft

رسانه کلیک - کمپانی ساخت و توسعه بازی های کامپیوتری یوبی سافت از اختصاص یک واحد ویژه به تحقیقات در زمینه هوش مصنوعی در کمپانی خود خبر داد. با اختصاص یک دپارتمان ویژه به هوش مصنوعی در استودیوی بازی Ubisoft این کمپانی امیدوار است بتواند گام های نوینی در این عرصه بردارد.

راه اندازی یک واحد پژوهشی هوش مصنوعی در استودیوی بازی Ubisoft

استودیوی بازی Ubisoft سازنده بازی های معروفی مانند Assassin's Creed ،Tom Clancy و غیره است. دپارتمان جدید یوبی سافت که به حوزه هوش مصنوعی اختصاص یافته است، La Forge نام دارد. با وجودی که به نظر می رسد یوبی سافت اکنون قصد دارد به طور جدی در این عرصه حرکت کند، به نظر نمی رسد که این شرکت فکر رقابت با غول های این صنعت مانند انویدیا، اینتل یا تسلا را در سر داشته باشد.

یوبی سافت با راه اندازی این واحد قصد دارد روح جدیدی از پیشرفت علم هوش مصنوعی در محصولات و بازی های خود بدمد. واحد La Forge به یوبی سافت کمک خواهد کرد که سیستم های جدید و پیشرفته هوش مصنوعی را برای بازی های ویدیویی طراحی کند و با کمک هوش مصنوعی فضاهای واقعی تری را شبیه سازی کند.

رییس پروژه La Forge در خصوص این واحد جدید گفت: ما از مدت ها پیش یعنی از سال 2011، همکاری با دانشگاهیان و گروه های تحقیقاتی را برای توسعه هوش مصنوعی در محصولات خود شروع کرده بودیم و اکنون با راه اندازی این پروژه، همکاری ما با دانشگاهیان شکل جدی تری به خود خواهد گرفت. موضوع هوش مصنوعی در استودیوی بازی Ubisoft اکنون بیش از پیش جدی در نظر گرفته خواهد شد.

بازی Watch Dog 2 نمونه خوبی از همکاری دانشگاهیان و Ubisoft است. در این بازی چندمنظوره، توسعه دهندگان با شبیه سازی خیابان ها و عابرین و ماشینهای خودران، تمثیل کوچکی از شهر سانفرانسیسکو را خلق کرده اند. محققان از این شبیه سازی می توانند به عنوان الگو استفاده کنند و با بکارگیری آن، ضعف و قوت زیرساخت های شهری برای ورود اتومبیل های خودران به خیابان های واقعی را بسنجند.

هوش مصنوعی همچنین می تواند با کمک گرافیک و علم رباتیک حرکات کاراکترهای بازی را طوری شبیه سازی کند که حالت راه رفتن و نشستن و سایر حرکات آنها بیشترین شباهت را با یک انسان واقعی داشته باشد.

در حال حاضر، یوبی سافت امیدوار است که با راه اندازی واحد پژوهشی La Forge بتواند بازی هایی را خلق کند که بیش از پیش واقعی و هیجان انگیز باشند.

ارسال نظر