شبکه پلی استیشن نتورک و eShop از دسترس خارج شد!

رسانه کلیک - بر اساس گزارش های اخیر کاربران، به نظر می رسد دو شبکه پلی استیشن نتورک و eShop با مشکلاتی دست و پنجه نرم می کنند.

شبکه پلی استیشن نتورک و eShop از دسترس خارج شد!

از آنجا که هم اکنون تعطیلات کریسمس و سال نو میلادی در سرتاسر دنیا آغاز شده است، شبکه های بازی های ویدیویی از قبیل پلی استیشن نتورک، استیم، اوریجین، یوپلی، ایکس باکس لایو، eShop و غیره روزانه میزبان هزاران و حتی میلیون ها بازیکن هستند. این حجم کاربران و بازیکنان در واپسین روزهای پایانی سال میلادی چندان دور از انتظار هم نیست و اغلب شبکه ها نیز از قبل سرورهای خود را برای این ایام آماده کرده اند.

اما به تازگی بر اساس گزارشات منتشر شده از سوی کاربران، ظاهرا شلوغی بیش از اندازه دو شبکه پلی استیشن نتورک و eShop کار دست سرورها داده و مشکلاتی زیادی از قبیل قطعی ارتباط بازیکنان به سرورها به وجود آورده است. کاربران شبکه پلی استیشن نتورک و دارندگان کنسول PS4 در بخش Redeem Code با مشکل عدم امکان فعال سازی کدها و قطعی سرور مواجه هستند. از طرفی دیگر، کاربران کنسول های شرکت نینتندو نیز نمی توانند وارد فروشگاه eShop شوند.

به علاوه، عده ای از بازیکنان مدعی هستند که به دلیل بروز مشکلات در سرورهای دو شبکه پلی استیشن نتورک و eShop، قادر به تجربه بخش چند نفره آنلاین بازی های ویدیویی نیستند. اگرچه، برخی گزارشات دیگر خلاف این موضوع را بیان می کند. بنابراین، به نظر می رسد مشکل اتصال به سرورهای دو شبکه مذکور مختص عده خاصی از بازیکنان و کاربران است و ایرادات تنها به قعطی سرور در بخش Redeem Code و ورود به فروشگاه خلاصه نمی شود.

خوشبختانه شرکت ژاپنی سونی پس از انتشار گزارشات کاربارن، فورا دست به کار شده و بیانیه ای را در این زمینه در صفحه رسمی شبکه اجتماعی توییتر خود منتشر کرد. سونی در توییتر خود رسما اعلام کرد که از مشکلات به وجود آمده آگاه بوده و هم اکنون تیم فنی شبکه پلی استیشن در حال بررسی و رفع ایرادات است.

شبکه پلی استیشن نتورک و eShop

شرکت نینتندو نیز همانند سونی در خصوص مشکلات به وجود آمده در فروشگاه eShop واکنش نشان داد. نینتندو در این باره اعلام کرد: «ما بابت هرگونه مشکل ایجاد شده در فروشگاه eShop عذرخواهی می کنیم. در حال حاضر، ما بر روی ایرادات مشغول به کار هستیم و امیدواریم به زودی کلیه مشکلات را برطرف کنیم».

در حالی که غالب کاربران دو شبکه پلی استیشن نتورک و eShop با مشکل اتصال به سرورها مواجه شده اند، اما طبق گزارشات اخیر، گویا در حال حاضر مشکلات مربوط به بخشی از کاربران برطرف شده است. با این وجود، هنوز عده ای از بازیکنان با مشکل عدم امکان فعال سازی کدها و قطعی سرور مواجه هستند.

توجه داشته باشید که مشکل به وجود آمده در دو شبکه مذکور به دلیل شلوغی بیش از حد و حضور همزمان حجم بالایی از کاربران و بازیکنان است. بنابراین، مشکلات این دو شبکه را نمی توان با کابوس دسامبر سال میلادی 2014 مقایسه کرد! اگر خاطرتا باشد، در ماه دسامبر سال میلادی 2014 به دلیل حملات سنگین هکرها، دو شبکه ایکس باکس لایو و پلی استیشن نتورک برای مدتی طولانی هم از دست بازیکنان و هم از دست سازندگان و تیم فنی خارج شد و در نهایت، اطلاعات هزاران کاربر نیز در سراسر فضای مجازی لو رفت.

در پایان این خبر، آیا شما هم با مشکلات دو شبکه پلی استیشن نتورک و eShop دست و پنجه نرم می کنید؟ نظرات و دیدگاه های شخصی خود را با ما و دیگر کاربران رسانه کلیک به اشتراک بگذارید.

ارسال نظر