درایور کارت های گرافیک انویدیا دیگر از سیستم عامل 32 بیتی پشتیبانی نمی کند

رسانه کلیک - نسخه 390 درایور کارت های گرافیک انویدیا آخرین محصول این شرکت است که از سیستم عامل 32 بیتی پشتیبانی می کند. این سیستم های عامل شامل ویندوز، لینوکس و فری بی اس دی است.

درایور کارت های گرافیک انویدیا دیگر از سیستم عامل 32 بیتی پشتیبانی نمی کند

با گذشت مدتها از عرضه سیستم عامل 64 بیتی، طبیعتاً این سیستم باید تا به حال به طور کامل جایگزین سیستم 32 بیتی شده باشد؛ اما هنوز بعضی از سازمان ها و مردم به دلایل مختلف از سیستم عامل 32 بیتی استفاده می کنند. شاید یکی از دلایل اینکه برخی هنوز به سیستم 64 بیتی مهاجرت نکرده اند، این باشد که سیستم 64 بیتی از برخی اپلیکیشن های 16 یا 32 بیتی پشتیبانی نمی کند. اما با این همه، این دلیل نیز برای عدم مهاجرت به سیستم 64 بیتی موجه نیست.

استفاده از سیستم عامل قدیمی به معنای استفاده از سیستم عاملی با امنیت پایین است و عدم ارتقای سیستم عامل می تواند سیستم را به راحتی در معرض ورود بدافزارها و ویروس ها قرار دهد.

چندی پیش باج افزار واناکرای (WannaCry) نیز با استفاده از همین نقطه ضعف توانست وارد سیستم سازمان خدمات پزشکی انگلستان شود و آن را به کلی فلج کند. واناکرای در آن حمله سایبری از آسیب پذیری نسخه قدیمی ویندوزهایی که در بیمارستان های انگلیس برای تجهیزات پزشکی و ... مورد استفاده قرار می گرفت، استفاده کرد و ویروس باج افزار را وارد سیستم ها کرد. شاید همین اتفاق یکی از دلایلی باشد که باعت شد انویدیا اعلام کند که محصولات آن تا چند وقت دیگر از سیستم عامل 32 بیتی پشتیبانی نخواهند کرد.

با این همه، این خبر برای کاربرانی که هنوز از سیستم های 32 بیتی استفاده می کنند و به هر دلیلی هنوز به نسخه 64 بیتی مهاجرت نکرده اند به این معنی است که دیگر حداقل روی درایور کارت های گرافیک انویدیا نمی توانند حساب کنند و احتمالاً وقت آن رسیده است که سیستم عامل 64 بیتی را امتحان کنند. شاید تغییر همیشه در ابتدا کمی ترسناک باشد، اما مطمئناً هیچ چیزی ترسناک تر از ویروس ها و بدافزاهایی نخواهد بود که می توانند با استفاده از نقطه ضعف امنیتی سیستم 32 بیتی، وارد سیستم شوند.

ارسال نظر