زلزله تهران، مکالمات تلفنی را افزایش داد!

رسانه کلیک - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: مکالمه تلفنی در زمان بروز زلزله تهران 35 درصد افزایش و میزان مصرف داده در آن زمان 35 درصد کاهش یافت.

زلزله تهران، مکالمات تلفنی را افزایش داد!

به گزارش کلیک ؛ به نقل از ایرنا، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: مکالمه تلفنی در زمان بروز زلزله تهران 35 درصد افزایش و میزان مصرف داده در آن زمان 35 درصد کاهش یافت.

محمدجواد آذری جهرمی در حاشیه همایش مدیران وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: این امر نشان می دهد مردم در زمان وقوع حادثه بیشتر تمایل دارند مکالمه داشته باشند.

وی ادامه داد: زمان بروز زلزله تهران، شبکه تلفن همراه چهار برابر بیش از ظرفیت استاندارد تعریف شده خود را پاسخ گفت؛ بنابراین اگر بیش از این میزان در نظر باشد، باید در کمیته بحران وزارت ارتباطات بررسی شود.

وزارت ارتباطات در این حادثه با استفاده از شبکه‌ های اجتماعی و رسانه ملی از مردم خواست مکالمه کوتاهی داشته باشند تا شبکه مختل نشود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اطلاع رسانی صدا و سیما در زلزله اخیر تهران را خوب و دقیق توصیف و پیشنهاد کرد؛ دستورالعملی در رسانه ملی تدوین شود تا در زمان وقوع این اتفاق ها ستاد بحران صدا و سیما اخبار رسمی را از آن طریق منعکس کند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: باید پنجره ای نیز به عنوان پوشش حاشیه‌ های این وقایع وجود داشته باشد اما پوشش اطلاعات رسمی و تایید شده از پنجره اصلی انجام شود و بقیه برای مدیریت هیجان جامعه در چنین مواقعی در نظر گرفته شود و به این صورت تاثیرگذاری رسانه ملی بیشتر می شود.

گفتنی است؛ ساعت 23 و 27 دقیقه چهارشنبه هفته گذشته زلزله ای به قدرت 5.2 ریشتر در عمق هفت کیلومتری زمین، شهر تهران را لرزاند.کانون این زمین‌لرزه، سه کیلومتری شهرستان ملارد در مرز استان تهران و البرز بود.

ارسال نظر