فیلترینگ 20 هزار شماره مزاحم در سامانه 195

رسانه کلیک - معاون وزیر ارتباطات عنوان کرد: اگر برای ما محرز شود پیامکی تبلیغاتی برای کاربران موجب مزاحمت شده، سریعا آن شماره پیامک مزاحم را فیلتر می‌کنیم.

فیلترینگ 20 هزار شماره مزاحم در سامانه 195

به گزارش کلیک ؛ به نقل از ایسنا، حسین فلاح جوشقانی رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی؛ امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به میزان موفقیت طرح فیلترینگ پیامک‌ های مزاحم در سامانه 195، اظهار کرد: در حال حاضر آمار مشخصی در این زمینه ندارم اما تقریبا می‌توان گفت بر اساس شکایاتی که داریم روزی 300 شکایت دریافت می‌شود که ما آستانه‌ هایمان را هم پایین آورده‌ایم. اگر برای ما محرز شود پیامکی تبلیغاتی برای کاربران موجب مزاحمت شده، سریعا آن شماره را فیلتر می‌کنیم.

وی با اشاره به آمار شماره‌ های مسدود شده در راستای طرح فیلترینگ شماره‌ های مزاحم، اظهار کرد: تاکنون حدود 20 هزار شماره پیامک مزاحم از این طرح مسدود شده است.

رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با اشاره به مسدود شدن سرشماره یکی از اپراتورها، بیان کرد: یکی از سرشماره‌ هایی که مربوط به یکی از اپراتورها بود که البته پیامک‌ های مناسبتی را هم ارسال می‌کرد توسط ما و فارغ از محتوا مسدود شد، چرا که اپراتورها نباید در قالب پیامک‌ های ارسالی خود اطلاع‌ رسانی‌ های خارج از حوزه خود را داشته باشند. اپراتورها تنها باید در زمینه‌ی مسائل مرتبط با اپراتور خود اطلاع‌ رسانی کنند.

وی با اشاره به طرح رجیستری گوشی‌های موبایل برای مسافرانی که وارد کشور می‌شوند، بیان کرد: گمرک در حال طراحی سامانه‌ای است که از طریق آن بتوان با دادن یک مهلت 10 تا 15 روزه به صاحبان گوشی‌ ها فرصتی را برای انجام رجیستری به آنها دهند.

ارسال نظر