آغاز طرح آزمایشی استفاده از کارت ملی هوشمند/ تعامل ۲ بانک برای اجرای طرح

رسانه کلیک - سخنگوی سازمان ثبت‌ احوال کشور از آغاز طرح آزمایشی استفاده از کارت ملی هوشمند خبر داد و گفت: کارت های ملی قدیمی از اول فروردین سال ۹۷ فاقد اعتبار هستند.

آغاز طرح آزمایشی استفاده از کارت ملی هوشمند/ تعامل ۲ بانک برای اجرای طرح

به گزارش کلیک ؛ به نقل از شهر ایران، سیف‌الله ابوترابی سخنگوی سازمان ثبت‌ احوال کشور گفت: کارت ملی هوشمند که به نوعی دروازه ورود به دولت الکترونیک است، باعث خواهد شد تا بدون حضور فیزیکی افراد، هویت آنها از طریق فناوری‌ های الکترونیکی و فضای مجازی قابل تشخیص باشد.

وی ادامه داد: طرح آزمایشی استفاده از کارت ملی هوشمند که قرار است ظرف یکی، دو هفته آینده آغاز شود طرحی است که به موجب آن دسترسی به اطلاعات هویتی و شناسایی افراد راحت خواهد شد.

ابوترابی‌ گفت: در این طرح با دو بانک هماهنگی‌ های لازم انجام شده تا از طریق کارت ملی هوشمند به صورت کاربردی در بحث تبادل اطلاعات و احراز هویت استفاده شود.

سخنگوی سازمان ثبت‌ احوال کشور گفت: حدود 99 درصد از افراد واجد شرایط کارت ملی قدیم را دریافت‌ کرده‌اند و حدود یک درصد باقی مانده کسانی هستند که با سیستم‌ های اداری کاری‌ ندارند.

وی ادامه داد: تا پایان شهریور ماه امسال حدود 29 میلیون و 481 هزار و 302 نفر پیش ثبت نام کارت ملی هوشمند را انجام داده اند که بیش از 27 میلیون و 620 هزار نفر آنان در خواست خود را تکمیل و حدود 27 میلیون کارت نیز صادر شده است از این تعداد 24 میلیون و 720 هزار نفر کارت خود را دریافت کرده‌اند.

ابوترابی تصریح کرد: در پشت کارت‌ های ملی تاریخ اعتبار متعددی وجود دارد و این تاریخ اعتبار نیز در چندین مرحله تمدید شده است. بنابراین تمام کارت‌ هایی که تاریخ اعتبارشان تا قبل از 29 اسفند 96 است، از اول فروردین سال 97 فاقد اعتبار هستند و افراد باید تا پایان اسفند 96 برای ثبت‌ نام کارت‌ ملی هوشمند اقدام‌ کنند

ارسال نظر