هواوی برای اولین بار گوشی های هوشمند خود را راهی بازار آمریکا می‌کند

رسانه کلیک - یکی از مسئولین شرکت هواوی از عرضه گوشی هواوی در آمریکا برای اولین بار خبر داد. به گفته این مقام مسئول، هواوی قصد دارد در سال 2018 با عرضه Mate 10 شانس خود را در بازار آمریکا امتحان کند.

هواوی برای اولین بار گوشی های هوشمند خود را راهی بازار آمریکا می‌کند

کمپانی چینی موبایل هواوی اکنون پس از به دست آوردن سهم قابل‌توجهی از بازار آسیا و اروپا در زمینه فروش گوشی های هوشمند، قصد دارد در سال 2018، عرضه گوشی هواوی در آمریکا را نیز از طریق یکی از اپراتورهای آمریکایی آغاز کند.

ریچارد یو ، مدیر شرکت هواوی در مصاحبه با آسوشیتدپرس در این رابطه گفت: میت 10 به عنوان پرچم‌دار هواوی اولین مدل هواوی است که پا به بازار آمریکا می‌گذارد.

ریچارد یو با بیان اینکه جزئیات فروش میت 10 در آمریکا را در ماه آتی ضمن نمایشگاه محصولات الکترونیکی در لاس‌وگاس اعلام خواهد کرد، از بیان قیمت آن در آمریکا یا نام اپراتور ارائه‌دهنده آن خودداری کرد.

کمپانی چینی هواوی علاوه بر تولید و عرضه گوشی‌های هوشمند به اروپا و آسیا در زمینه تجهیزات شبکه نیز فعال است اما باید اقرار کرد که در زمینه‌های دیگر به‌اندازه گوشی‌های هوشمند در بازار آسیا و اروپا موفق نبوده است. اکنون به نظر می‌رسد موفقیت هواوی در آسیا و اروپا موجب شده است که مدیران این کمپانی تصمیم بگیرند در بازار آمریکا نیز شانس خود را امتحان کنند. عدم حضور فعال هواوی در بازار آمریکا تا حدی به خاطر ناشناس بودن برند آن در این کشور است و تا حدی نیز به خاطر سلطه برندهای سامسونگ و اپل بر بازار آمریکا است.

البته برند هواوی اگرچه حضور فعالی در بازار آمریکا ندارد اما برخی از کاربران آمریکایی از طریق وب‌سایت‌های آنلاین فروش مانند آمازون و ... تا حدودی با این برند آشنایی دارند. بااین‌حال اکنون هواوی امیدوار است بتواند در سال 2018 حضور فعال‌تری از محصولات خود در این بازار رقم بزند و بخشی سهم فروش گوشی‌های هوشمند را به دست آورد.

ارسال نظر