پخش خودکار ویدیو از نسخه بتای گوگل کروم حذف شد

رسانه کلیک - همان طور که قبلاً گوگل وعده داده بود، برخی اشکالات فعلی نرم افزار کروم برطرف شد. برای مثال، مشکل پخش خودکار ویدیو در گوگل کروم در نسخه بتای گوگل کروم مختص ویندوز 64 بیتی رفع شده است.

پخش خودکار ویدیو از نسخه بتای گوگل کروم حذف شد

حتماً برای شما هم پیش آمده است که با باز کردن یک وب‌سایت در گوگل کروم با صدای بلند ویدیو یا صدای موسیقی آن که به طور خودکار شروع به پخش شده است، غافلگیر و دستپاچه شوید؛ به خصوص اگر این اتفاق در ساعتی از شب یا در محیطی نامناسب بیفتد. در چنین شرایطی ممکن است به سرعت وب‌سایت را ببندید و حتی از ادامه کار خود هم منصرف شوید. البته شما می توانید قسمت تبلیغات سایت را بلاک کنید تا اینکه از دست چنین ویدئوهایی تا حدودی راحت شوید، اما حتی همین ویدئوهای تبلیغاتی هم برای بسیاری از کاربران گوگل کروم مهم هستند.

اکنون با رفع مشکل پخش خودکار ویدیو در گوگل کروم شما می توانید صدای این ویدیوها را در تنظیمات گوگل کروم در حالت Mute یا بی صدا قرار دهید. البته این قابلیت اکنون فقط در نسخه بتای گوگل کروم 64 در دسترس و قابل دانلود است. نسخه مصرف کنندگان این مرورگر طبق اعلام گوگل در ژانویه و اوایل سال آینده میلادی به بازار عرضه می شود.

لازم به ذکر است که این تنظیمات شامل همه وب سایت ها نمی شود و شما باید برای هر وب‌سایت به طور جداگانه در صورت تمایل این قابلیت را فعال کنید.

از دیگر ویژگی های این نسخه می توان به امنیت بالای گوگل کروم 64 اشاره کرد که مانع ورود ویروس، بدافزار، باج افزار و غیره می شود. این نسخه همچنین در صورتی که ویندوز 10 روی حالت HDR باشد، از ویدیوهای HDR نیز پشتیبانی می کند. در سیستم عامل جدید گوگل کروم همچنین یک افزونه Split View جدید کار شده است که امکان اجرای راحت‌تر چند برنامه را به طور هم زمان ایجاد می کند.

ارسال نظر