سو استفاده تاکسی های آنلاین از هوای آلوده تهران!

رسانه کلیک - بنا بر تصمیم مصوبه کارگروه هماهنگی شرایط ویژه آلودگی هوای استان تهران، در روزهای اخیر برای اجرای طرح زوج و فرد از درب منازل، کرایه تاکسی های آنلاین افزایش پیدا کرد.

سو استفاده تاکسی های آنلاین از هوای آلوده تهران!

به گزارش کلیک ؛ افزایش شاخص های ذرات معلق در هوا طی دو روز اخیر منجر به اجرای طرح زوج و فرد از درب منازل شهر با مصوبه کارگروه هماهنگی شرایط ویژه آلودگی هوای استان تهران شده و رفت‌ و آمد اغلب مردم به‌ سمت ناوگان حمل‌ و نقل عمومی سوق پیدا کرده است. با تصویب کمیته اضطرار آلودگی هوای استان تهران چهارشنبه ٢٩ آذرماه همه مقاطع تحصیلی در استان تهران به جز پردیس فیروزکوه و دماوند تعطیل است.براساس این گزارش طرح زوج و فرد از درب منازل در روز چهارشنبه، ممنوعیت فروش طرح ترافیک تا پایان هفته،توقف فعالیت های عمرانی و فعالیت کارخانه های آلاینده ساز و تردد کامیون ها به جز کامیون های حامل زباله و سوخت در سطح شهر تا چهارشنبه، لغو همه مسابقات ورزشی در فضای باز ،توصیه به اصناف برای تعطیلی صنف خود دو ساعت زودتر و همکاری مدیران در موافقت با مرخصی بانوان و مادران شاغل در روز چهارشنبه از دیگر مصوبات این کمیته است. ضمنا کمیته اضطرار آلودگی هوا برای تعطیلی مدارس در هر روز تشکیل جلسه می‌دهد.

این تصمیمات روند کاری تاکسی های موبایلی را با اختلال در شهر تهران مواجه کرده است؛ زیرا رانندگان این سامانه‌ ها اغلب دارای ماشین پلاک شخصی هستند که به‌ دنبال این تصمیم، برخی از خودروها قابلیت تردد در شهر را نخواهند داشت.

بنابراین نرخ کرایه تاکسی های آنلاین در این شهر همانطور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید، بالا رفته است.

کرایه تاکسی های آنلاین

در حالی که تپ30 در خصوص علت افزایش کرایه تاکسی های آنلاین سکوت کرده است، اسنپ با صدور بیانیه ای موضوع را چنین توجیه کرده است:

اسنپ از ابتدای فعالیتش همواره متعهد شده است که بهترین خدمات حمل‌ و نقلی ممکن را به کاربرانش ارائه دهد. از دوشنبه (۲۷ آذر) هوای شهر تهران در وضعیت ناسالم قرار گرفته است و طبق آمار مرکز کنترل کیفیت هوا، این وضعیت فردا (سه‌شنبه ۲۸ آذر) نیز ادامه خواهد داشت. خانواده اسنپ برای یکایک شهروندان عزیز تهرانی آرزوی سلامتی می‌کند و امیدواریم که وضعیت نامناسب هوا خللی در زندگی و سلامت شما عزیزان‌ به وجود نیاورده باشد.

در همین راستا، از ساعات ابتدایی روز دوشنبه، سفرهای اسنپی دچار افزایش قیمت شده است. بازخورد‌های شما کاربران در این باره ما را بر آن داشت تا توضیحاتی را خدمتتان ارائه دهیم:

• به دلیل وضعیت اضطراری هوا و اجرای طرح زوج‌ و فرد از مقابل منازل، دو اتفاق اساسی رخ داده: ناوگان اسنپ به نصف تقلیل یافته و در عین حال تقاضای مسافران، به دلیل منع استفاده از خودروی شخصی، افزایش چشمگیری داشته است. از همین رو در پی کوچک شدن نزدیک به ۵۰ درصد ناوگان و افزایش تقاضا نسبت به عرضه، مجبور به افزایش قیمت‌ شدیم. این مسئله صرفا جهت ترغیب هم‌راهان واجد شرایط تردد در این روزها به قبول هر چه سریع‌تر سفرها و افزایش درخواست‌های موفق کاربران صورت گرفته است.
• سیستم قیمت‌دهی اسنپ بلافاصله پس از پایان طرح «زوج‌وفرد از مقابل منازل» به حالت عادی بازمی‌گردد.
• در کنار افزایش قیمت‌ها، اسنپ برای تشویق هم‌راهان طرح‌های ویژه‌ای در نظر گرفته است و روزانه به ۵۰ هم‌راهی که بیشترین سرویس را در منطقه طرح انجام دهند، مبلغ ۲۵۰ هزار تومان هدیه داده می‌شود.

همانطور که می‌دانید ماهیت اسنپ ارائه سرویس فراگیر حمل‌ونقل به مسافران است و تمام تلاش خود را به کار می‌گیریم تا حتی در سخت‌ترین و بحرانی‌ترین موقعیت‌ها نیز به افرادی که مجبور به رفت‌وآمد در شهر هستند سرویس‌دهی مناسب داشته باشیم.

در آخر از مردم تهران، کرج، ارومیه و تبریز درخواست می‌کنیم که تا حد امکان در روزهای آلودگی هوا از رفت‌ و آمدهای غیر ضروری پرهیز کنند.

ارسال نظر