هوش مصنوعی کورتانا از این پس به جیمیل متصل می‌شود

رسانه کلیک - مایکروسافت به تازگی هوش مصنوعی کورتانا را مجهز به امکان اتصال جیمیل کرده است. کورتانا از این پس می‌تواند به طور مستقیم به ایمیل کاربران دسترسی داشته باشد.

هوش مصنوعی کورتانا از این پس به جیمیل متصل می‌شود

این روزها رقابت میان دستیارهای صوتی تنگ تر شده است. در این میان هرکدام از این دستیارها قابلیت هایی خاص و منحصر به فرد را ارائه می‌دهد. مایکروسافت در آپدیت اخیر ویندوز 10 هوش مصنوعی کورتانا را مجهز به امکان اتصال به حساب کاربری گوگل کرده است.

دستیار هوشمند صوتی ردموندی ها از این پس می‌تواند اطلاعات تقویم، مخاطبین و ایمیل را از حساب کاربری گوگل بخواند و بر اساس آن کارهای مختلفی را برای کاربر انجام دهد.

این قابلیت هوش مصنوعی کورتانا همچنین برای اپلیکیشن نصب شده این دستیار هوشمند صوتی در اندروید و آی او اس و اسپیکر هوشمند هارمن کاردن (Harman Kardon) که مجهز به کورتانا است، ارائه شده است. کاربران از این پس می‌توانند با استفاده از کورتانا از جدیدترین ایمیل های ورودی و از رویدادهای Google Calendar آگاه شوند.

اقدام مایکروسافت برای پشتیبانی از جیمیل در کورتانا در حالی ارائه شده است که آمازون به تازگی از امکان دسترسی الکسا به آوت لوک رونمایی کرده بود. گفتنی است که آمازون و مایکروسافت به تازگی به دنبال ادغام دو دستیار هوشمند صوتی خود بوده‌اند. با این حال هر دو شرکت سعی در رقابت با یکدیگر دارند.

دستیار صوتی مبتنی بر هوش مصنوعی کورتانا اولین بار در آوریل 2014 برای تست کننده ها عرضه شد. مایکروسافت پروژه توسعه این دستیار هوشمند را از سال 2009 شروع کرد. این شرکت تصمیم دارد تا با گسترده تر کردن قابلیت های کورتانا رقابتی سنگین را با محصولات مشابه نظیر دستیار هوشمند گوگل، آمازون الکسا و سیری شروع کند.

کورتانا امروزه روی بسیاری از دستگاه های هوشمند متصل به اینترنت پشتیبانی می‌شود . این دستگاه ها شامل ویندوز 8.1، ویندوز 10، ایکس باکس، مایکروسافت بند و اسپیکر هوشمند هارمن کاردن می‌شوند.

ارسال نظر