جانی آیو پس از 2 سال به تیم طراحی اپل بازگشت

رسانه کلیک - جانی آیو به طور رسمی برای بار دیگر رهبری تیم طراحی اپل را بر عهده می‌گیرد. آیو از سال 2015 تاکنون از رهبری این بخش کناره گیری کرده بود.

جانی آیو پس از 2 سال به تیم طراحی اپل بازگشت

گزارش جدید خبرگزاری بلومبرگ حاکی از آن است که آیو برای بار دیگر مدیریت تیم طراحی اپل را بر عهده می‌گیرد. وی مسئول طراحی بسیاری از محصولات اپل در دوران مدیریت استیو جابز بود.

در حقیقت جاناتان آیو از سال 2015 به عنوان مدیر ارشد بخش طراحی صنعتی در اپل فعالیت می‌کند. با این حال او تنها بر کار تیم طراحی اپل نظارت داشته و در دو سال گذشته کارکنان این تیم تحت رهبری او کار نمی‌کردند.

همین مسئله باعث شده بود تا بسیاری از خبرگزاری ها شایعاتی مبنی بر بازنشسته شدن آیو 50 ساله را مطرح کنند. در مدت دو سال گذشته بسیاری از شایعات تاکید بر فرمایشی بودن سمت آیو داشتند، اما حالا گزارش های جدید نشان می دهد جانی آیو برای بار دیگر به تیم طراحی اپل بازگشته و طراحی صنعتی محصولات را بر عهده می‌گیرد.

در مدت دو سال گذشته تیم طراحی رابط کاربری و طراحی صنعتی به ترتیب به رهبری Alan Dye و Richard Howarth کار می‌کردند. هر دو این افراد توسط شخص آیو انتخاب شده بودند و در این مدت آیو مشغول توسعه و طراحی اپل پارک بوده است.

جالب اینجاست که در مدت دو سال گذشته، ناکارآمدی و تغییرات عجیب بسیاری از محصولات تولید شده توسط اپل باعث کاهش محبوبیت این برند شده است. خصوصیاتی نظیر سیستم شارژ عجیب مجیک ماوس و اپل پنسل، فرورفتگی نمایشگر آیفون ایکس، حذف جک 3.5 میلی متری و البته نوآوری های نه چندان جالب مک بوک های جدید نظیر تاچ بار و حذف پورت های کاربردی اعتراض بسیاری از طرفداران محصولات اپل را به همراه داشت.

همین مسئله در کنار اعلام خبر بازگشت آیو به تیم طراحی اپل باعث شده تا حدس و گمان هایی در مورد بهبود روند طراحی محصولات آینده این کمپانی منتشر شود. این ادعاها در حالی مطرح می‌شوند که جانی آیو در اکثر موارد از خصوصیات طراحی محصولات اپل دفاع کرده است . البته وی پیش‌تر به کاربردی نبودن مک بوک های جدید اعتراف کرده است.

ارسال نظر