چگونه فایل های آپدیت قدیمی ویندوز 10 را به طور کامل حذف کنیم؟

رسانه کلیک - یکی از مهم ترین خصوصیاتی که مایکروسافت در توسعه ویندوز 10 رعایت کرده، توجه ویژه به آپدیت ها است. با این حال فایل های آپدیت قدیمی ویندوز ممکن است در برخی مواقع دردسرساز شود.

چگونه فایل های آپدیت قدیمی ویندوز 10 را به طور کامل حذف کنیم؟

ردموندی ها از اکتبر 2015 که ویندوز 10 را به طور رسمی و عمومی منتشر کرده اند، تا به امروز دهها آپدیت مختلف برای این سیستم عامل ارائه کرده اند که هر کدام آنها با توجه به نوع دستگاه و سخت افزارهای به کار رفته در آن متفاوت بوده است.

در عین حال تاکنون 3 آپدیت بزرگ برای ویندوز 10 آمده که تقریبا تمامی کاربران در این دو سال آنها را دریافت کرده اند. این آپدیت ها شامل آپدیت سالگرد ویندوز، آپدیت Creators و آپدیت Fall Creators می‌شوند.

مهم ترین دردسر ممکن برای آپدیت های خودکار باقی ماندن فایل های آپدیت قدیمی ویندوز است. آپدیت ویندوز بسته به فعال بودن یا غیر فعال بودن active hours تعداد دفعات ریستارت های دستگاه را کنترل می‌کند.

هر باری که ویندوز آپدیت می‌شود، فایل های آپدیت قدیمی باقی می‌مانند که این مسئله اصلا خوشایند نیست. بخصوص زمانی که از ذخیره سازی های گران قیمت نظیر SSD استفاده کنید. درایو حامل ویندوز شما روز به روز پرتر می‌شود و در نهایت باعث کندی دستگاه شما خواهد شد.

همین مسئله باعث می‌شود تا کاربران پس از مدتی استفاده از ویندوز 10 به دنبال روشی برای پاک کردن فایل های آپدیت قدیمی باشند.

برای پاک کردن فایل های آپدیت قدیمی ویندوز کافی است مراحل زیر را انجام دهید:

  1. از طریق منوی استارت به Control Panel بروید
  2. زیر شاخه Administrative Tools را در آن پیدا کنید و آن را انتخاب کنید
  3. روی گزینه Disk Cleanup دوبار کلیک کنید
  4. گزینه Clean up system files را بزنید

آپدیت قدیمی ویندوز

  1. Windows Update Cleanup را پیدا کرده و باکس مقابل آن را تیک بزنید
  2. اگر Previous Windows installations را هم پیدا کردید، باکس روبروی آن را هم فعال کنید
  3. OK را بزنید

این پروسه برای مدت کوتاهی طول خواهد کشید، پس منتظر بمانید.

ارسال نظر