سه مدیر ارشد امنیتی اوبر از سمت خود کناره‌گیری کردند

 رسانه کلیک - خبرها حاکی از آن است که اوبر این روزها علاوه بر درگیری شکایت هایی که علیه این شرکت صورت گرفته شاهد استعفای سه مدیر ارشد امنیتی خود نیز است.

سه مدیر ارشد امنیتی اوبر از سمت خود کناره‌گیری کردند

اوبرکه یک شرکت تاکسیرانی آنلاین مستقر در سان فرانسیسکو است، این روزها بر سر مسائل حقوقی و امنیتی وضعیت بحرانی را پشت سر می گذارد.

رویترز در مطلبی نوشت، سه نفر از مدیران ارشد امنیتی اوبر از سمت خود استعفا دادند. یکی از این سه مدیر «پوجا آشوک» نام دارد که چند وقت پیش به جای «جو سالیوان» به عنوان مدیر ارشد امنیتی اوبر برگزیده شد. سالیوان به دلیل پنهان کردن مسئله هک شدن سایت اوبر و به سرقت رفتن اطلاعات 57 میلیون کاربر و 600 هزار راننده از این مقام کنار گذاشته شد.

دو مدیر ارشد دیگر «جو جونز» و « پریتوی رای» هستند که جز مدیران برجسته اوبر به حساب می آیند. آنانا اعلام کرده اند که تا پایان ماه ژانویه و تا زمانی که اوبر این بحران مدیریتی را از سر بگذاراند، در این شرکت خواهند ماند.

خبرها حاکی از آن است که اوبر اخیرا تحت نظارت شدید امنیتی بوده است. به گفته دارا خسروشاهی مدیرعامل جدید این شرکت، اوبر در سال 2016 شاهد به سرقت رفتن بخش گستره ای از اطلاعات توسط هکرها بوده است. اوایل همین هفته مدیر ارشد اوبر در دادگاه بیان کرد که قبل از دارا خسروشاهی اوبر با روش های مختلفی سعی داشته از رقبای خود اطلاعات کسب کند.

چندی پیش شرکت وایمو اوبر را متهم به سرقت اطلاعات سری تکنولوژی سنسور لیدار کرد و همچنین اعلام کرد که این سرقت به جهت همکاری و تلاش این شرکت در زمینه تکنولوژی خودروهای خودران صورت گرفته است.

شایان ذکر است؛ سخنگوی اوبر اعلام کرده که موضوع کناره گیری سه مدیر ارشد امنیتی با تحقیقات قانونی که در این شرکت در دست اجرا است، هیچ ارتباطی ندارد.

منبع: techcrunch

ارسال نظر