اولین گوشی های هوشمند با ماژول دماسنج در راه است

رسانه کلیک - هر روز شاهد اضافه کردن قابلیت های جدید به گوشی های هوشمند از سوی سازندگان آنها هستیم. این بار ماژول دماسنج گوشی قرار است کاربران را غافلگیر کند!

اولین گوشی های هوشمند با ماژول دماسنج در راه است

یک شرکت کره ای فعال در حوزه فناوری اعلام کرده قصد دارد در آینده نزدیک اولین سنسور ماژول دماسنج گوشی های هوشمند با سایز میکرو را به بازار معرفی کند. هرالد، روزنامه کره ای در مطلبی نوشت؛ این ویژگی قادر است دمای بدن فرد را در پنج دهم ثانیه اندازه بگیرد و با استفاده از اپلیکشینی آن را نشان دهد.

شاید تاکنون اپ های گوناگونی در گذشته مشاهده کرده باشید که ادعا می کردند چنین نقشی را بر عهده دارند، اما متاسفانه درصد خطا و اشتباه آن ها بسیار بالا بود.

این ماژول دماسنج گوشی از یک سیستم میکروالکترومکانیکی به نام «i-MEMS» استفاده می کند که می تواند دمای بدن انسان یا اجسامی که بین 40 تا 200 درجه سانتی گراد هستند را به خوبی اندازه بگیرد. هنوز از اندازه گیری دمای بدن حیوانات اطلاعاتی منتشر نشده است اما این شرکت کره ای بیان می کند احتمالا در آینده نزدیک چنین اتفاقی رخ خواهد داد.

این ماژول در داخل گوشی تعبیه شده و از طریق یک سنسور که از قاب پشتی گوشی مشاهده می شود، عمل می کند. عملکرد کلی این ماژول به گونه ای است که دمای خود گوشی هیچ گونه اختلالی در اندازه گیری آن ایجاد نمی کند.

از نکات شگفت انگیز این تکنولوژی این است که بدون تماس عمل می کند. به این صورت که نیازی به تماس کاربر به سنسور به منظور خواندن دمای بدن یا هر چیز دیگری نیست. این ویژگی به کاهش انتقال عفونت و بیماری ها کمک فراوانی می کند. همچنین از این تکنولوژی می توانید بر خلاف دماسنج های جیوه ای یا دیجیتالی از کاربردهای بیشتر آن نیز استفاده کنید.

این فناوری هنوز به گوشی های هوشمند دیگر راه پیدا نکرده اما خبرها حاکی از آن است که در آینده شاید سامسونگ این قابلیت را در سری های گلکسی خود تعبیه کند که اگر این اتفاق بیفتد، شاید برای کاربران بسیار جالب و مفید باشد و نظر آن ها را جلب کند.

گفتنی است؛ اگر این فناوری بتواند بین کاربران از محبوبیت کافی برخوردار شود، جای خود را در بین گوشی های رده پایین نیز باز می کند و دیگر نیازی نیست برای داشتن چنین ویژگی هزینه های زیادی را برای خرید گوشی های پرچمدار گران قیمت صرف کنید.

منبع: gizmochina

ارسال نظر