جانی آیو از تصمیم اپل برای حذف دکمه هوم آیفون 10 دفاع کرد

رسانه کلیک - جاناتان آیو به عنوان مدیر بخش طراحی صنعتی کمپانی اپل، از حذف دکمه هوم در آیفون 10 دفاع کرده است. وی باور دارد که این کار، تجربه استفاده از آیفون را بهتر می‌کند.

جانی آیو از تصمیم اپل برای حذف دکمه هوم آیفون 10 دفاع کرد

یکی از مهم ترین خصوصیات تمامی مدل های تلفن هوشمند اپل تا پیش از عرضه آیفون 10، وجود دکمه فیزیکی هوم در بخش پایینی نمایشگر لمسی بود و حتی اپل به دلیل طراحی این دکمه بارها به دادگاه رفته بود. با این حال، شرکت بزرگ کوپرتینو در زمان طراحی و تولید آیفون 10، تصمیم به حذف دکمه هوم گرفت و پرچمدار آیفون های 2017 بدون دکمه فیزیکی اصلی تولید شد.

جانی آیو در مصاحبه جدید خود با مجله تایم از تصمیم اپل مبنی بر حذف دکمه هوم دفاع کرده است. آیو دکمه هوم را عضوی ضروری برای آیفون می‌داند با این حال اعتقاد دارد که حذف آن کار با آیفون را بهتر می‌کند.

آیو در مصاحبه با تایم گفت:

حقیقتا فکر می‌کنم مسیری که بخواهد به هر قیمتی ما را مجبور به استفاده از یک قابلیت خاص، حتی قابلیتی بسیار کاربردی کند، کار ما را به رکود می‌کشاند و این مسیر منجر به شکست خواهد شد؛ حتی اگر چنین مسیری ریسک کمتر و امنیت بیشتری داشته باشد.

حذف دکمه هوم باعث شد تا اپل از یک نشانگر خطی در پایین آیفون 10 استفاده کند. این تصمیم اپل باعث شد تا کاربران با شیوه ای کاملا متفاوت با نمایشگر لمسی و رابط کاربری آیفون 10 ارتباط برقرار کنند.

بر اساس برخی بررسی های انجام شده از آیفون 10، یادگیری حرکات و اشاره های متفاوت کاربری آیفون 10 که جایگزین دکمه هوم شده اند، دشوارترین بخش کار با یک آیفون از زمان ظهور این تلفن هوشمند تاکنون بوده است.

با این حال فقط یک سوال مهم باقی می ماند و آن هم این است که آیا اپل طراحی آیفون بدون دکمه هوم را ادامه می دهد یا خیر؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که شایعات جدید حذف دکمه هوم و تاچ آیدی را در آیفون های 2018 تایید کرده اند.

منبع: ubergizmo

ارسال نظر