نینتندو تولید کنسول سوییچ را افزایش می دهد

رسانه کلیک - گزارشات اخیر نشان می‌دهد که شرکت نینتندو به دنبال افزایش تولید کنسول سوییچ در آینده نزدیک است تا فروش آن را به رقم ۵۰ میلیون دستگاه برساند.

نینتندو تولید کنسول سوییچ را افزایش می دهد

بدون شک، موفقیت و محبوبیت کنسول جدید شرکت نینتندو یعنی سوییچ، فراتر از پیش‌بینی‌ها و انتظارات است و حتی سازندگان این دستگاه نیز به این موضوع اعتراف کرده‌اند. حال به نظر می‌رسد نینتندو به دنبال استفاده از این فرصت پیش‌آمده است تا ضمن افزایش درآمد خود، سهم بزرگی از بازار کنسول‌های بازی صنعت گیم را به دست آورد.

به‌تازگی نشریه معتبر و مشهور وال استیریت ژورنال (Wall Street Journal) ادعا کره که اطلاعات جدیدی در زمینه کنسول نینتندو سوییچ و شرکت سازنده آن به دست آورده است. این رسانه مدعی است که شرکت ژاپنی نینتندو در آینده نزدیک میزان تولید کنسول سوییچ را افزایش می‌دهد تا در ابتدای آوریل سال میلادی آینده (۲۰۱۸)، بیش از ۵۰ میلیون دستگاه به بازار عرضه کند.

اگر نینتندو همچنان سیاست فعلی خود را در پیش بگیرد تا پایان سال مالی این شرکت (پایان ماه مارس سال میلادی ۲۰۱۸)، نزدیک به ۲۵ الی ۳۰ میلیون کنسول Nintendo Switch به بازار عرضه کند. حال درصورتی که این شرکت ژاپنی به افزایش میزان تولید کنسول سوییچ روی آورد، این رقم به بیش از ۵۰ میلیون دستگاه می‌رسد.

نکته مهم این است که عرضه بیش از حد کنسول نینتندو سوییچ به بازار تضمینی بر افزایش میزان فروش آن نیست. درواقع در صورت عدم عملکرد مناسب دستگاه ممکن است اختلاف زیادی میان تعداد تقاضا و تعداد این کنسول پدید آید. این موضوع باعث می‌شود ضربه مالی سنگینی به نینتندو وارد شود و شاید شاهد کاهش ارزش سهام این شرکت نیز باشیم.

البته نباید فراموش کرد که شرکت نینتندو یک شرکت تازه کار در زمینه ساخت و توسعه کنسول‌های خانگی به حساب نمی‌آید و به خوبی با صنعت گیم و کنسول‌های خانگی آشنا است. این شرکت ژاپنی برای اولین بار در تاریخ ۱۵ جولای سال میلادی ۱۹۸۳ (۲۴ تیر ماه سال ۶۲) با عرضه کنسول Nintendo Entertainment System پا به صنعت گیم گذاشت و تا به امروز کنسول‌های متعدد و مختلفی را روانه بازار کرده است. همچنین در گذشته شرکت نینتندو تقریبا ۵۰ میلیون کنسول Wii را به بازار عرضه کرد.

تولید کنسول سوییچ

از دیگر خبرهای کنسول نینتندو سوییچ می‌توان به عرضه بازی مورد انتظار و محبوب LA. Noire بر روی این دستگاه اشاره کرد. این شاهکار بی‌نظیر شرکت راک استار گیمز در ۲۳ آبان ماه ۹۶ ضمن عرضه بر روی کنسول‌های ایکس باکس وان و پلی استیشن ۴ بر روی کنسول نینتندو سوییچ نیز عرضه می‌شود. ناگفته نماند، شرکت سونی نیز با تاسیس شرکت جدیدی به نام آنتایس (Unties)، قصد عرضه عناوین ویدیویی بر روی دو پلتفرم نینتندو سوییچ و رایانه‌های شخصی را دارد.

بر اساس ادعای گروه آماری NPD فروش کنسول نینتندو سوییچ در سه ماهه اخیر سال میلادی بیشتر از فروش سایر کنسول‌های مطرح جهان از جمله پلی استیشن ۴ و ایکس باکس وان بوده و این دستگاه به راحتی لقب پرفروش‌ترین کنسول ایالات متحده آمریکا را به نام خود ثبت کرده است.

هرچند، عملکرد اغلب بازی‌های ویدیویی جدید بر روی کنسول‌های نسل هشتم دو شرکت مایکروسافت و پلی استیشن ۴ بهتر از عملکرد بازی‌ها بر روی نینتندو سوییچ است و در مواردی شاهد عدم عرضه بازی‌های محبوب بر روی سوییچ هستیم، اما انتشار نسخه جدید بازی‌های پرطرفدار و نوستالژی از جمله Legend of Zelda: Breath of the Wild و Mario Kart 8 تاثیر به سزایی در فروش و محبوب این کنسول گذاشته است. شرکت نینتندو نیز با اعلام پیش‌بینی‌های فروش این کنسول، از آینده درخشان و موفق دستگاه خبر می‌دهد.

شایان ذکر است؛ کنسول نینتندو سوییچ در ۲۷ اسفند ۹۵ با قیمت پایه ۲۹۹ دلار در سرتاسر جهان عرضه شد.

به نظر شما افزایش تعداد تولید کنسول سوییچ منجر به افزایش فروش دستگاه نیز می‌شود؟ آیا این موفقیت و فروش کنسول Nintendo Switch موقتی است یا روزی شاهد شکست کنسول‌های ایکس باکس وان و پلی استیشن ۴ هستیم؟

ارسال نظر