شیائومی سیستم عامل MIUI 9 را به بازار عرضه می‌کند

رسانه کلیک - شیائومی نسخه جهانی سیستم عامل MIUI 9 را روانه بازار می‌کند. این سیستم‌عامل از اندروید منشعب شده است.

شیائومی سیستم عامل MIUI 9 را به بازار عرضه می‌کند

شرکت شیائومی به تازگی اعلام کرده MIUI 9 را به صورت سیستم‌عاملی که از اندروید منشعب شده اما ایرادهای آن را ندارد، روانه بازار می‌کند و تمامی موبایل‌های این شرکت، حتی آن‌هایی که در سال ۲۰۱۲ نیز به بازار عرضه شدند، این سیستم‌عامل را دریافت می‌کنند.

به گفته مقامات این شرکت، با استفاده از این سیستم‌عامل، روند پردازش داده‌ها در تلفن‌های هوشمند شیائومی بهینه‌سازی می‌شود. از این طریق، فعالیت‌هایی مانند مدیریت پیش‌زمینه تصاویر، انتقال داده‌ها، نصب سریع نرم‌افزارها، کاهش تأخیر در بارگذاری برنامه‌ها و تجربه کاربری آسان تر می‌شود.

لازم به ذکر است؛ برخی دیگر از امکانات این سیستم‌عامل بهبود پیدا کرده که از میان آن می‌توان به دریافت نوتیفیکیشن های مختلف با قابلیت پاسخ‌دهی سریع و پشتیبانی از هشدار نرم‌افزار گوناگون اشاره کرد. بسیاری از کاربران این برند، برای پاسخ سریع به نوتیفیکیشن ها مجبور به دانلود اپلیکیشن های مختلف بودند.

همچنین نرم‌افزار ویرایش عکس در این سیستم‌عامل کارایی بسیار بهتر و مؤثرتری پیدا کرده و کاربران در صورت دلخواه می‌توانند استیکرهای مختلفی را به عکس‌های خود اضافه کنید.

جالب است بدانید، برای انتقال فایل‌های مختلف به صورت آفلاین، کاربران می‌توانند از طریق برنامه Mi Drop محتوای مورد نظر را ارسال کنند. نصب این برنامه از طریق Google Play امکان‌پذیر است.

پشتیبانی شیائومی از این امکانات، خبر بسیار خوبی برای ۲۸۰ میلیون کاربر این برند است. بد نیست بدانید، نسخه چینی سیستم عامل MIUI 9 مجهز به دستیار صوتی این شرکت است. نسخه بتای این سیستم‌عامل در حال حاضر روی برخی از دستگاه‌ها نصب شده و سایر دستگاه‌های این شرکت تا پایان ماه به این نسخه مجهز می‌شوند.

ارسال نظر