تشخیص همزمان سوژه و صحنه با هوش مصنوعی دوربین Mate 10

رسانه کلیک - هواوی پیشرو در ساخت دوربین هایی است که ماهیت سوژه ها و صحنه ها را با هوش مصنوعی تشخیص می دهد؛ قابلیتی که دوربین میت ۱۰ را از رقبای خود تفکیک کرده است.

تشخیص همزمان سوژه و صحنه با هوش مصنوعی دوربین Mate 10

طی ۲۰ سال گذشته، دوربین گوشی های هوشمند راه طولانی را پیموده اند و تعداد پیکسل ها در این دوربین ها ۱۸۰۰ برابر بیشتر شده است. برای هواوی انقلاب دوربین گوشی های هوشمند فقط در ارتباط با بهبود کیفیت نیست بلکه در ارتباط با افزودن قابلیت های هوش مصنوعی برای ایجاد تجربه ای حیرت انگیز برای کاربران هم هست.

شرکت HUAWEI وعده داده بود که تلفن پرچم دار جدیدش از این حیث متفاوت باشد و به این وعده هم عمل کرد. گوشی های HUAWEI Mate 10 و HUAWEI Mate 10 Pro دستگاه هایی بودند که ارزش انتظار کشیدن را داشتند چراکه به خوبی پردازش هوش مصنوعی را به دنیای تلفن همراه وارد کردند و تجربه کاربری قدرتمندتر، سریع تر و با ذکاوت تری را برای کاربران پدید آوردند.

Mate 10 و Mate 10 Pro با بهره گیری از Kirin 970، اولین پردازنده هوش مصنوعی جهان، دوربین جدیدی را به این بازی وارد کردن که با بهره گیری از هوش مصنوعی می تواند تغییرات بزرگی در این بازار ایجاد کند.

دوربین دوگانه جدید Leica با بزرگترین اندازه دیافراگم دنیا

همانند گوشی های پرچم دار قبلی هواوی، HUAWEI Mate 10 و HUAWEI Mate 10 Pro هم به دوربین های دوگانه ای مجهز شده اند که با همکاری با شرکت آلمانی Leica که در حوزه تولید لنز های حرفه ای فعالیت می کند طراحی شده اند. در این دوربین های دوگانه جدید Leica، بزرگترین اندازه گشودگی دیافراگم یعنی f/1.6 پیش بینی شده که برای عکس هایی عالی و شفاف به خصوص در شرایط محیطی کم نور بسیار مناسب است.

دوربین میت ۱۰ همچنین به یک سنسور تک رنگ ۲۰ مگاپیکسلی و یک سنسور ۱۲ مگاپیکسلی سه رنگ RGB در کنار IOS یا لرزش گیر تصاویر مجهز شده است. به علاوه Kirin 970 یک پردازشگر سیگنال تصاویر (ISP) دوگانه هم مجهز شده که موجب می شود دوربین سریع تر فوکوس کند و واکنش سریع تری داشته باشد.

دوربین میت ۱۰

تشخیص همزمان سوژه و صحنه با هوش مصنوعی

گوشی های Mate 10 و Mate 10 Pro به واسطه برخورداری از هوش مصنوعی می توانند ماهیت سوژه ها و صحنه ها را همزمان با عکاسی تشخیص داده و تنظیمات لازم را به صورت خودکار به آن اختصاص دهند. برای نمونه اگر شما لنز دوربین را به سمت غذای خود بگیرید، یک آیکون کوچک به شکل چاقو و چنگال در گوشه پایین سمت چپ اپلیکیشن دوربین نمایش داده می شود به این معنا که دوربین متوجه شده که ماهیت این سوژه غذا است. اگر شما لنز را به سمت یک گل بگیرید، این آیکون کوچک به آیکون گل تبدیل می شود. دوربین میت ۱۰ که ۱۰۰ میلیون تصویر را یاد گرفته است می تواند ۱۳ نوع مختلف از سوژه ها و صحنه ها شامل متن، غذا، آسمان، برف، ساحل، حیوانات خانگی، پرتره، شرایط محیطی کم نور، گیاهان و مواردی از این دست را نسبت به هم تمیز داده و ماهیت آنها را تشخیص دهد. دوربین میت ۱۰ به محض عکاسی و تشخیص سوژه به صورت خودکار پارامترهای عکس را شامل رنگ، روشنایی و Contrast را بسته به نوع سوژه تنظیم می کند تا تصاویر واضح تر و جذاب تر به نظر برسد. برای مثال وقتی از یک گل عکاسی می کنید، دوربین روی جزئیات فوکوس می کند و با زیاد کردن Contrast رنگ ها را جذاب تر می نمایاند. یا اگر در شب عکاسی می کنید دوربین روشنایی بیشتری به رنگ ها می دهد تا رنگ ها حتی در محیط تاریک همچنان جذاب باشند.

دوربین میت ۱۰

عکاسی شده بدون تشخیص سوژه با هوش مصنوعی

دوربین میت ۱۰

عکاسی شده همراه با تشخیص سوژه با هوش مصنوعی

تشخیص حرکت سوژه ها با هوش مصنوعی و عکاسی باکیفیت تر در شب

برای عکاسی بهتر در شب، هواوی گوشی Mate 10 و Mate 10 Pro خود را با ویژگی تشخیص حرکت هوشمند با هوش مصنوعی عرضه کرده است که حالت محو سوژه ها را در حرکت کاهش دهد بنابر این عکاسی سوژه های در حال حرکت ساده تر شده و کیفیت عکاسی بهتر خواهد شد. همچنین با توجه به قابلیت های هوش مصنوعی دوربین عکس های با کیفیت تری می تواند در شب ثبت کند. برای این امر در این گوشی حالتی با نام Night Photography Expert گنجانده شده که عکس های بسیار با کیفیتی را در شب که قابل مقایسه با سایر رقبا نیست ثبت می نماید.

دوربین میت ۱۰

حالت بوکه ( Bokeh ) حرفه ای برای سلفی های عالی

در دوربین میت ۱۰ با حالت بوکه ای که با هوش مصنوعی توانمندتر شده است عکس های سلفی بسیار طبیعی تر و زیباتر با جزئیات بیشتر ثبت می شوند. به علاوه زوم دیجیتال این دوربین هم با هوش مصنوعی توانمندتر شده است تا عکس ها حتی در حالت بزرگنمایی شده هم زیبایی خود را حفظ کنند.

ارسال نظر