افزونه‌های کاربردی گوگل به جی‌میل راه یافت!

رسانه کلیک – گوگل به تازگی قابلیت استفاده از افزونه جی میل را فراهم کرده و کاربران از این پس می توانند مواردی مانند ساخت کارت Trello و تولید آنی صورتحساب را از داخل ایمیلشان انجام دهند.

افزونه‌های کاربردی گوگل به جی‌میل راه یافت!

این ویژگی جدید اکانت‌های جیمیل و G Suite در سیستم های عامل دسکتاب و اندروید کار می‌کند و کاربر لازم نیست برنامه دیگری را نصب کند. کافی است از داخل ایمیل روی آیکن چرخ‌دنده کلیک کرده و گزینه Get add-ons را انتخاب کنید. وقتی گزینه‌های مورد نیاز خود را فعال کردید، ویژگی‌های مذکور در همه دستگاه‌های شما فعال می‌شود.

تا همین الان اپلیکیشن‌های کاربردی زیادی برای این سرویس ساخته شده‌اند که از معروف‌ترین موارد آن می‌توان به Trello و Asana اشاره کرد. افزونه Trello برای اضافه کردن سریع ایده‌ها و یا حذف آن‌ها از برنامه‌های مختلف در صورت انتشار عمومی بسیار مفید است. در این افزونه عنوان و متن بدنه کارت به طور خودکار از ایمیل گرفته می‌شود و با چند کلیک می‌توان از آن استفاده کرد.

استفاده از افزونه در جیمیل

مابقی ویژگی‌ها بیشتر به درد فروشنده‌ها و مدیران بخش روابط مشتریان می‌خورد. علاوه بر این، ظاهراً برخی از افزونه‌های خاص مثل Quickbooks که برای تولید صورتحساب استفاده می‌شود، هنوز در سراسر جهان در دسترس قرار نگرفته‌اند (گوگل در وبلاگ خود به این موضوع اشاره کرده است، اما این گزینه هنوز برای برخی از کشورها نظیر هند نشان داده نمی‌شود).

استفاده از افزونه جی میل برای افرادی که کارهای خود را به وسیله چندین برنامه مختلف انجام می‌دهند، مفیدتر و ضروری‌تر خواهد بود. با توجه به شمار زیاد کاربران این سرویس، می‌توان امیدوار بود که در آینده اپلیکیشن‌های بیشتری در دسترس کاربران قرار گیرد.

ارسال نظر