Destiny 2 پرفروش ترین بازی ماه سپتامبر ۲۰۱۷

رسانه کلیک - موسسه آماری NPD پس از چند روز تاخیر، سرانجام لیست پرفروش ترین بازی های ماه سپتامبر ۲۰۱۷ را به اشتراک گذاشت که در آن شاهد آغاز دوران سلطنت Destiny 2 هستیم!

Destiny 2 پرفروش ترین بازی ماه سپتامبر ۲۰۱۷

طبق روال همیشه، گروه آماری NPD که وظیفه انتشار آمار فروش عناوین ویدیویی، نرم افزارها، سخت افزارها و لوازم جانبی گیمینگ در ایالات متحده آمریکا را دارد، مدتی پیش فهرست کامل پرفروش ترین بازی های ماه سپتامبر ۲۰۱۷ را ارائه کرد.

بر اساس این گزارش، عنوان فوق العاده محبوب «دستینی ۲» ضمن قرارگیری در صدر جدول پرفروش ترین بازی های ماه سپتامبر ۲۰۱۷، به صدرنشنی جدیدترین عنوان شوتر تکنیکال شرکت یوبی سافت یعنی Tom Clancy's Ghost Recon Wildlands خاتمه داد و رکورد پرفروش ترین بازی سال را از آن خود کرد. همچنین گزارشات نشان می دهد که عملکرد شرکت نینتندو در عرضه و پشتیبانی از کنسول سوییچ بی نقص بوده و این دستگاه برای سومین ماه متوالی به عنوان پرفروش ترین کنسول آمریکا انتخاب شد.

همان طور که پیش بینی می شد، در ماه سپتامبر بیش از ۷۴۴ میلیون دلار صرف خرید بازی های ویدیویی شده که در مقایسه با بازه مشابه سال میلادی گذشته، رشد عجیب و باورنکردنی داشته است. گروه آماری NPD ادعا می کند که عرضه بازی های بزرگ و مورد انتظار باعث شده که میزان فروش عناوین ویدیویی در ماه سپتامبر امسال نسبت به سال گذشته ۴۹ درصد بیشتر شود و درآمد صنعت گیم رشد مناسب و قابل توجهی داشته باشد.

بهتر است بدانید بازی جدید استودیوی بانجی به نام Destiny 2 رکورد پرفروش ترین بازی در ماه اول انتشار را از آن خود کرد و تا به اینجای کار شروع فوق العاده ای را تجربه کرده است. البته محبوبیت سری «ندای وظیفه» بر هیچکس پوشیده نیست و همان طور که می دانید زمان زیادی به عرضه نسخه جدید این مجموعه یعنی Call of Duty: WWII باقی نمانده است و به نظر می رسد بازی Destiny 2 نمی تواند این رکورد ارزشمند را همچنان حفظ کند و رکورد توسط عنوان کال اف دیوتی ورلد وار ۲ مجددا شکسته می شود.

هم اکنون بازی «دستینی ۲» در لیست پرفروش ترین بازی های ۱۲ ماه گذشته نیز در مکان بسیار مناسبی قرار گرفته است. اگر به این جدول نگاهی بیاندازید، مشاهده می کنید که Destiny 2 پس از دو بازی پرفروش Call of Duty: Infinite Warfare و Battlefield 1، در رده سوم قرار گرفته است. همچنین گروه آماری NPD معتقد است که با در نظر گرفتن فروش دیجیتالی و فیزیکی بازی «دستینی ۲»، این عنوان قوی تر از نسخه اول ظاهر شده و فروش بیشتری در ماه اول انتشار نسبت به آن (نسخه اول) تجربه کرده است.

پرفروش ترین بازی های ماه سپتامبر 2017

از دیگر عناوین پرفروش ماه سپتامبر سال جاری می توان به بازی های NBA 2K18، Madden NFL 18، فیفا ۱۸ و Mario & Rabbids: Kingdom Battle اشاره کرد که به ترتیب در مکان های دوم تا پنجم قرار گرفتند.

ناگفته نماند؛ بازی NBA 2K18 پرفروش ترین بازی ورزشی سال (تا پایان ماه سپتامبر) شناخته می شود چرا که از زمان عرضه بر روی دو کنسول پلی استیشن ۴ و ایکس باکس وان، فروش بیشتری نسبت به سایر عناوین ورزشی را تجربه کرده است.

نکته مهم دیگر این گزارش این است که فروش دیجیتالی بازی مشهور Rocket League از تمامی بازی ها در ماه سپتامبر بیشتر بوده و این عنوان در دسته بندی فروش دیجیتالی، همچنان جز پرفروش ترین بازی های ماه سپتامبر ۲۰۱۷ به شمار می رود و هر روز به محبوبیت و فروش باورنکردنی آن افزوده می شود.

در طول امسال، میزان فروش سخت افزارها در ایالات متحده آمریکا از رقم ۲٫۱ میلیارد دلار عبور کرده که گروه آماری NPD علت اصلی این رشد ۲۰ درصدی را سه کنسول پلی استیشن ۴، نینتندو سوییچ و SNES Classic معرفی کرده است. به علاوه، شایان ذکر است که کنسول نینتندو سوییچ برای سومین ماه متوالی توانست لقب پرفروش ترین کنسول ایالات متحده آمریکا را به خود نام ثبت کند و فروش بیشتری را نسبت به دو کنسول قدر ایکس باکس وان و پلی استیشن ۴ داشته باشد.

اگرچه روز به روز فروش کنسول نینتندو سوییچ بیشتر و بیشتر می شود، اما کنسول نسل هشتم شرکت ژاپنی سونی یعنی پلی استیشن ۴ کماکان در صدر پرفروش ترین کنسول سال ۲۰۱۷ قرار دارد و اختلاف فروش میان این دو دستگاه تقریبا زیاد است.

در دسته بندی لوازم جانبی گیمینگ، فروش رنگ مشکی دوآل شوک ۴ (کنترلر کنسول پلی استیشن ۴) در ماه سپتامبر از سایر لوازم جانبی بیشتر بوده است. این در حالیست که هنوز کنترلر ویژه کنسول نینتندو سوییچ یعنی Switch Pro در صدر پرفروش ترین لوازم جانبی سال قرار دارد.

در مجموع، با ترکیب تمامی دسته بندی ها از قبیل نرم افزار، سخت افزار و لوازم جانبی، فروش عناوین ویدیویی در ماه سپتامبر سال میلادی جاری به رقم ۱٫۲ میلیارد دلار رسیده که این آمار و ارقام از رشد ۳۹ درصدی نسبت به بازه زمانی مشابه سال گذشته خبر می دهد.

پرفروش ترین بازی های ماه سپتامبر 2017

در ادامه می‌ توانید فهرست اسامی پرفروش ترین بازی های ماه سپتامبر ۲۰۱۷ را مشاهده کنید. توجه داشته باشید فروش دیجیتالی عناوین ویدیویی که در لیست زیر با علامت «*» نشانه گذاری شده اند، در نظر گرفته نشده است.

لیست پرفروش ترین بازی های ماه سپتامبر ۲۰۱۷ (تمامی پلتفرم ها):

 1. Destiny 2*
 2. NBA 2K18
 3. Madden NFL 18
 4. FIFA 18
 5. Mario & Rabbids: Kingdom Battle*
 6. Marvel vs. Capcom Infinite
 7. Grand Theft Auto V
 8. NHL 18
 9. The Legend of Zelda: Breath of the Wild*
 10. Rainbow Six Siege
 11. Mario Kart 8*
 12. Metroid: Samus Returns*
 13. Pokken Tournament*
 14. Overwatch*
 15. Ark: Survival Evolved*
 16. Uncharted: The Lost Legacy
 17. NBA Live 18
 18. Splatoon 2*
 19. Crash Bandicoot N. Sane Trilogy
 20. Minecraft

لیست پرفروش ترین بازی های کنسول Xbox One در ماه سپتامبر ۲۰۱۷:

 1. Destiny 2
 2. NBA 2K18
 3. Madden NFL 18
 4. FIFA 18
 5. NHL 18
 6. Grand Theft Auto V
 7. Rainbow Six Siege
 8. Marvel vs. Capcom Infinite
 9. Overwatch
 10. Ark: Survival Evolved*

لیست پرفروش ترین بازی های کنسول PlayStation 4 در ماه سپتامبر ۲۰۱۷:

 1. Destiny 2
 2. NBA 2K18
 3. Madden NFL 18
 4. FIFA 18
 5. Marvel vs. Capcom Infinite
 6. Grand Theft Auto V
 7. NHL 18
 8. Uncharted: The Lost Legacy
 9. Crash Bandicoot N. Sane Trilogy
 10. Rainbow Six Siege

لیست پرفروش ترین بازی های کنسول نینتندو سوییچ در ماه سپتامبر ۲۰۱۷:

 1. Mario & Rabbids: Kingdom Battle*
 2. Mario Kart 8*
 3. The Legend of Zelda: Breath of the Wild*
 4. Pokken Tournament DX*
 5. Splatoon 2*
 6. Arms*
 7. Dragon Ball: Xenoverse*
 8. FIFA 18*
 9. Lego Worlds*
 10. Rayman Legends*

لیست پرفروش ترین بازی های کنسول نینتندو ۳DS در ماه سپتامبر ۲۰۱۷:

 1. Metroid: Samus Returns*
 2. Monster Hunter Stories*
 3. Pokemon Sun*
 4. Miitopia*
 5. Mario Kart 7*
 6. Super Mario Maker*
 7. Super Smash Bros.*
 8. Pokemon Moon*
 9. Hey! Pikmin*
 10. New Super Mario Bros. 2*

فهرست پرفروش ترین بازی های تمامی پلتفرم ها از ابتدای سال ۲۰۱۷ الی پایان ماه سپتامبر:

 1. Destiny 2*
 2. Ghost Recon: Wildlands
 3. NBA 2K18
 4. Madden NFL 18
 5. The Legend of Zelda: Breath of the Wild*
 6. Grand Theft Auto V
 7. For Honor
 8. Horizon: Zero Dawn
 9. Injustice 2
 10. Mass Effect: Andromeda

لیست پرفروش ترین بازی های مختص پلتفرم ها در ۱۲ ماه گذشته:

 1. Call of Duty: Infinite Warfare
 2. Battlefield 1
 3. Destiny 2*
 4. Grand Theft Auto V
 5. NBA 2K17
 6. Ghost Recon: Wildlands
 7. NBA 2K18
 8. Madden NFL 18
 9. Madden NFL 17
 10. The Legend of Zelda: Breath of the Wild

در پایان، دیدگاه خود را در رابطه با پرفروش ترین بازی های ماه سپتامبر ۲۰۱۷ با ما و دیگر کاربران رسانه کلیک در میان بگذارید.

ارسال نظر