استفاده از چیپ های ساخت هواوی در خودروی های مرسدس

رسانه کلیک - اخبار تکنولوژی از همکاری دو شرکت هواوی و مرسدس بنز برای استفاده از چیپ های هواوی در اتومبیل های مرسدس حکایت دارد.

استفاده از چیپ های ساخت هواوی در خودروی های مرسدس

دنیای خودرو هر روز دستخوش تغییرات جدید در راستای همگام شدن با دنیای فناوری اطلاعات و ارتباطات می شود. شرکت های پیشگام در حوزه تولید خودروهای پیشرفته در دنیا تلاش می کنند از آخرین پیشرفت های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات در محصولات خود بهره ببرند و توانمندی های جدیدی به خودروهای خود اضافه کنند. هم اکنون خودروهای پیشگام دنیا از چیپ های الکترونیکی مختلفی برای اهداف مختلف بهره می گیرند؛ به همین دلیل امروزه دنیای الکترونیک به خصوص در حوزه تولید چیپ های مختلف کاملاً با دنیای خودرو درآمیخته است.

شرکت هواوی که یکی از رهبران حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات دنیا محسوب می شود، فعالیت های متنوعی در این حوزه دارد از جمله تولید چیپ های مختلف با اهداف کاربردی متفاوت. مثلاً این شرکت پردازنده های معروف Kirin را که در محصولاتش مانند گوشی های هوشمند و تبلت مورد استفاده قرار می گیرند، خودش تولید می کند. شرکت HiSilicon که یکی از زیر مجموعه های شرکت بزرگ هواوی است، فعالیت های مربوط به طراحی و تولید چیپ های مختلف را در دستور کار خود قرار داده است که چیپ های هواوی موسوم به Kirin را می‌توان جزو دستاوردهای این شرکت دانست.

با توجه به موفقیت های هواوی در حوزه تولید چیپ، شرکت های صاحب نام در دنیا در این حوزه با هواوی همکاری می کنند که یکی از این شرکت ها، کمپانی محبوب مرسدس بنز است. شرکت بنز طی قراردادی چند ساله هم اکنون در حوزه تولید چیپ های هواوی برای خودروی مرسدس بنز به خصوص در حوزه تولید چیپ های ارتباطی با این شرکت همکاری نزدیکی دارد.

شایان ذکر است؛ این اولین بار نیست که هواوی با یک شرکت خودروساز چنین همکاری را آغاز می کند؛ هواوی با شرکت آئودی هم همکاری های تکنولوژیک داشته و ماژول ۴G LTE خودروهای این شرکت را نیز تولید کرده است.

هواوی و HiSilicon در این همکاری ها با شرکت های آئودی و مرسدس بنز که بسیار به کیفیت محصولات خود اهمیت می دهند، سطح پیشرفت کیفیت، نوآوری و فناوری تجهیزات خود را به جهان نشان داده اند.

انتظار می رود چیپ Kirin 970 که برای اولین بار از NPU برای پردازش مرتبط با هوش مصنوعی در خود بهره می برد در تلفن همراه Mate 10 جلوه دیگری از نوآوری های هواوی در تولید چیپ را به رخ رقبای خود در این حوزه بکشد.

ارسال نظر