پایان درگیری صداپیشگان بازی های کامپیوتری با تولیدکنندگان

رسانه کلیک - صداپیشگان بازی های کامپیوتری پس از اعتصابی طولانی با انجمن SAG-AFTRA به توافق رسیدند. این انجمن متعهد شده علاوه بر حقوق مصوب به صداپیشگان انعام نیز پرداخت کند.

پایان درگیری صداپیشگان بازی های کامپیوتری با تولیدکنندگان

صداپیشگان بازی های کامپیوتری پس از اعتصابی طولانی با انجمن SAG-AFTRA به توافق رسیدند تا در برابر دریافت انعام، فعالیت‌های خود را از سر بگیرند. حال پس از ۳۴۰ روز وقفه در روند تولید محصولات کامپیوتری، ادامه این همکاری تأیید شده که البته جزئیات بیشتری در این زمینه موجود نیست.

در مورد پرداخت وجه بیشتر، تولیدکنندگان بازی‌های کامپیوتری اعلام کرده‌اند که انعام صداپیشگان، بر اساس تعداد فصل‌هایی است که صحبت می‌کنند؛ برای مثال، برای فصل ۱ تا ۱۰ از ۷۵ دلار تا ۲۱۰۰ دلار، قیمت‌ها تغییر می‌کنند.

طبق این توافق‌نامه، کارفرما نیز ملزم به رعایت شرایط آوایی و صوتی این هنرمندان شده‌اند. صداپیشگان مدعی هستند بدون هیچ وقفه‌ای و ساعت‌های متمادی مجبور به فریاد زدن و صداگذاری هستند که تارهای صوتی آن‌ها آسیب پذیر شده و تولیدکنندگان نیز این دغدغه آنان را نادیده می‌گرفتند.

خبرها حاکی از آن است که این انجمن همیشه به دنبال دریافت وجه بیشتر برای این هنرمندان بوده و حال با وجود اینکه این توافق حاصل شده اما به مذاق تولیدکنندگان خوش نیامده است. از سوی دیگر، چنانچه صداپیشگان در فعالیت های خود کم‌کاری کنند، در محل صدابرداری دیر حاضر شوند و یا قوانینی از این دست را رعایت نکنند، با جریمه مواجه می‌شوند.

ارسال نظر