همکاری اپل و دانشگاه اوهایو برای آموزش علوم دیجیتال به دانشجویان

رسانه کلیک - اپل و دانشگاه اوهایو به تازگی برای راه اندازی آموزشگاه علوم دیجیتال به امید ایجاد مسیر آموزشی جدید برای دانشجویان با یکدیگر وارد همکاری شدند.

همکاری اپل و دانشگاه اوهایو برای آموزش علوم دیجیتال به دانشجویان

دانشگاه ایالتی اوهایو، در سال ۱۸۷۰ میلادی در کلمبوس اوهایو تاسیس شد و عنوان سومین دانشگاه بزرگ آمریکا را از آن خود کرد. کالج مهندسی دانشگاه ایالتی اوهایو در ردیف ۱۰ کلج برتر مهندسی آمریکا قرار دارد. در رتبه بندی وزارت علوم ایران، این دانشگاه جزء دانشگاه های ممتاز دنیا دسته بندی شده است.

وبگاه تک کرانچ (techcrunch) در مطلب نوشت؛ دانشگاه ایالتی اوهایو اعلام کرده که همکاری جدید خود را در زمینه آموزش علوم دیجیتال با شرکت اپل آغاز کرده است. این ابتکار جدید شامل طراحی آزمایشی iOS در محوطه دانشگاه کلمبوس و توزیع iPad Pros در میان دانشجویان ورودی جدید است.

به گفته مایکل دریک (Michael V. Drake) رئیس دانشگاه ایالتی اوهایو، این پروژه جدید کار خود را امسال با هدف توسعه فناوری گوشی های هوشمند و مدرن، پیشرفت یادگیری و بهتر شدن محل کار رقابتی آغاز می کند.

این طراحی آزمایشی آی او اس برای دانشجویان و اعضاء هیئت علمی مجاز خواهد بود و آموزش فناوری، صدور گواهی برای توسعه برنامه ها در زبان برنامه نویسی اپل (Swift) و سایر برنامه های آموزشی و حرفه ای را ارائه خواهد داد. این دانشگاه اعلام کرده که برای توسعه این برنامه ها قرار است از شرکت اپل کمک فراوانی بگیرد.

مدیر اجرایی اپل در زمینه این همکاری اپل و دانشگاه اوهایو گفت: «این برنامه منحصر به فرد، دانشجویان را قادر می سازد تا به یک ابزار باورنکردنی یادگیری که در آی پد قرار دارد و همچنین آموزش برنامه نویسی جدید اپل دسترسی داشته باشند».

گفتنی است؛ داشنگاه ایالتی اوهایو در گذشته محصولات اپل را در بسیاری از دوره های تحصیلی دانشجویانش بکار برده است. به عنوان نمونه دانشجویان از آی پدها برای انجام کارهای میدانی روی زندگی گیاهان برای کلاس های زیست شناسی یا برای ارائه آموزش بالینی در مرکز پزشکی (Wexner) استفاده می کردند.

این دانشگاه اعلام کرده است؛ ارائه سخنرانی و تحقیقات شیمی از طریق پرچمدار دیجیتالی iTunes در دسترس دانشجویان قرار خواهد گرفت.

ارسال نظر