تلاش گوگل و دیسکاوری برای توسعه تکنولوژی سفر واقعیت مجازی

 رسانه کلیک - شرکت های گوگل و دیسکاوری برای توسعه فناوری سفر واقعیت مجازی که انقلابی در صنعت توریسم محسوب می‌شود، وارد همکاری شدند.

تلاش گوگل و دیسکاوری برای توسعه تکنولوژی سفر واقعیت مجازی

واقعیت مجازی یا VR راهی هیجان‌انگیز برای مسافرت به مکان‌های توریستی جهان است. واقعیت مجازی از طریق یک هدست و ردیاب حرکتی به شما اجازه می‌دهد تا در فضایی مجازی و غیر واقعی به گشت‌ و گذار بپردازید و خود را در مکان های دیدنی دنیا حس کنید.

وبگاه انگجت در مطلبی نوشت؛ شرکت ارتباطات دیسکاوری و گوگل با همکاری یکدیگر روی فناوری سفر واقعیت مجازی که شامل مسافرت به هفت قاره کره زمین است، کار می‌کنند و به بررسی آداب و رسوم و فرهنگ مناطق آمریکای شمالی و جنوبی، آسیا، استرالیا، آفریقا و اروپا می پردازند.

این کمپانی اظهار می دارد افراد می توانند با استفاده از هدست Daydream گوگل این سفر را به تنهایی آغاز کنند. همچنین نمایش این مجموعه را می توانند در یوتوب، سایت «DiscoveryVR.com» و یا با استفاده از اپلیکشن Discovery VR مشاهده کنند.

سفر واقعیت مجازی به زودی تبدیل به یک صنعت خانگی می شود. به عبارت دیگر، موسسات فعال در زمینه توریسم، از آژانس های مسافرتی گرفته تا شرکت های هواپیمایی به زودی این امکان را به تورست های مجازی می‌دهند تا به راحتی در حالی که روی صندلی در منزل خود نشسته‌اند، به دورترین نقاط دنیا سفر کنند.

گفتنی است؛ در حال حاضر رسانه ها و شبکه های تلوزیونی مانند نیویورک تایمز، USA Today و HBO واقعیت مجازی را به طور طبیعی و فراتر از واقعیت به صورت داستانی یا در قالب خبر، سرگرمی و مستند به تصویر می کشند.

بد نیست بدانید که گروه رسانه ای دیسکاوری تاکنون به منظور توسعه این تکنولوژی تلاش های بی‌شماری کرده و بعد از سرمایه گذاری قابل توجه در این زمینه، تحقیقات خود را در خصوص واقعیت مجازی در سال ۲۰۱۵ آغاز و به موفقیت های زیادی در این مسیر دست پیدا کرد.

این شرکت ادعا می کند که اپلیکشن Discovery VR قریب به ۴٫۳ میلیون بار دانلود شده و ۱۲۳ میلیون بازدید داشته است.

ارسال نظر