مدیر عامل پلی استیشن پس از ۲۷ سال سونی را ترک می‌کند!

رسانه کلیک – سونی اعلام کرد که اندرو هاوس مدیر عامل پلی استیشن به زودی این شرکت را ترک می‌کند و جان کدرا جای او را خواهد گرفت.

مدیر عامل پلی استیشن پس از ۲۷ سال سونی را ترک می‌کند!

به گزارش کلیک ؛ به نقل از وب سایت ورج (theverge)؛ پلی استیشن سونی در زمان مدیریت اندرو هاوس (Andrew House) شناخته شد. وی باعث شد تا سونی بار دیگر به صدر صنعت بازی‌های ویدیویی جهان بازگردد. ضمن آنکه وی از عوامل اصلی راه اندازی PS4 نیز بود که ۷۸ میلیون واحد از این کنسول پرطرفدار تا پایان سال مالی گذشته فروخته شد.

مدیر عامل پلی استیشن به تازگی هم پروژه موفقیت آمیز هدست های واقعیت مجازی پلی استیشن را در کارنامه کاری خود دارد که حدود یک سال پیش عرضه شد و بیش از یک میلیون واحد از آن به فروش رسید.

این مدیر ۵۲ ساله اکنون قصد دارد تا سمت خود را به فرد دیگری تحویل دهد. البته سونی اعلام کرده است که اندرو هاوس تا پایان سال میلادی به عنوان رییس این اداره فعالیت می‌کند تا مدیر عامل جدید جایگزین وی شود.

روشن نیست که آقای هاوس قصد دارد بعد از این چه کاری انجام دهد. وی اعلام کرده که به دنبال چالش‌های جدید است و درباره این تصمیم خود اظهار داشت: «پلی استیشن بخش بزرگی از زندگی من برای بیش از ۲۰ سال بود که به بهترین حالت و با موفقیت‌های بسیار سپری شد، اما اکنون به نظر می‌رسد زمان مناسب برای دنبال کردن چالش‌های جدید است».

گفتنی است؛ ساخت پلی استیشن از سال ۱۹۸۸ شروع شد که این کنسول در ابتدا خیلی پرفروش و محبوب نبود. در سال ۱۹۹۴ سونی نوع دیگری از پلی‌استیشن را با عنوان پی‌اِس‌ایکس عرضه کرد و سپس تغییرات این کنسول ادامه یافته و موجب شد تا پلی‌استیشن بهترین فروش در بین کنسول‌های نسل خود را تجربه کند.

ارسال نظر