تسلا به کمک طوفان‌زدگان پورتوریکو می‌آید

رسانه کلیک - در جریان طوفان مخرب ایرما، پورتوریکو بسیار آسیب دیده و با مشکلات متعددی دست و پنجه نرم می‌کند. تسلا اخیراً اعلام کرده باتری‌های خورشیدی قدرتمند خود را برای حمایت از مردم آسیب دیده به این کشور می‌فرستد.

تسلا به کمک طوفان‌زدگان پورتوریکو می‌آید

در جریان طوفان ایرما (Irma) تعدادی از ساکنان پورتوریکو با بقایای خانه‌های خود پیامی به شرکت خودروسازی تسلا دادند و از این شرکت درخواست کمک کرده بودند.

شرکت خودروسازی تسلا، علاوه بر ساخت اتومبیل‌های خودران، باتری‌های قدرتمندی می‌سازد که مناسب منازل است و با انرژی خورشیدی کار می‌کند. حال این شرکت، در اقدامی خیرخواهانه، پنل های خورشیدی خود را به پورتوریکو می‌فرستد که در جریان طوفان ایرما، با قطع شبکه برق مواجه شده است.

در جریان طوفان ماریا حدود ۶۰ هزار نفر از سکنه این کشور با قطعی برق دست و پنجه نرم می‌کردند که طوفان ایرما رخ داد و زندگی حدود سه و نیم میلیون نفر از سکنه این کشور را کاملاً فلج کرد.

در حال حاضر ژنراتورهای برق در بیمارستان‌ها کار می‌کنند اما به نظر می‌رسد کل ساکنان این جزیره همچنان تا ۶ ماه آینده با قطعی برق مواجه باشند. حال تا زمانی که مقامات این کشور خطوط برق را تعمیر کنند، باتری‌های تسلا می‌تواند برق برخی از مناطی این جزیره را تأمین کند.

طبق گفته‌های مقامات تسلا، کارکنان آن در حال حاضر در پورتوریکو مشغول نصب و راه‌اندازی پنل‌های خورشیدی این شرکت هستند.

ارسال نظر