مدیر تلگرام به صحبت های وزیر ارتباطات واکنش نشان داد

رسانه کلیک –  مدیر عامل تلگرام، پاول دروف در توییتی خطاب به واکنش وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نسبت به مسدود شدن فعالیت ایرانی‌‎ها در گروه ‌های بین المللی تلگرام از پیگیری قابلیت گروه‌ های بین المللی تلگرام برای کاربران ایرانی و فعال شدن آن در آینده‌ای نزدیک خبر داده است.

مدیر تلگرام به صحبت های وزیر ارتباطات واکنش نشان داد

به گزارش کلیک ، هفته گذشته محمد جواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نسبت به مسدود شدن فعالیت ایرانی‌‎ها در گروه ‌های بین المللی تلگرام به بهانه مقابله با اسپم‌ها اعتراض و واکنش نشان داد. وزیر ارتباطات در این رابطه تاکید کرد که بهتر است مدیر عامل تلگرام، پاول دروف به جای محدود کردن دسترسی کاربران ایرانی تلگرام به دنبال راهکار دیگری برود.

واکنش پاول دروف در توییتر خطاب به وزیر ارتباطات

از شما بابت واکنش متشکرم. ما قابلیت دسترسی گروه‌های عمومی برای کاربران ایرانی را به محض حل مشکلات فنی در ماه اکتبر فعال می‌کنیم.

در حقیقت مشکل دسترسی کاربران ایرانی به گروه‌ های بین المللی تلگرام قرار است در بروزرسانی این پیام رسان محبوب در ماه اکتبر یعنی تا یک الی دو هفته آینده حل شود و از این پس کاربران ایرانی بدون محدودیت قادر هستند در گروه های بین المللی تلگرام در کنار کاربران خارجی فعالیت داشته باشند.

تحقق دیپلماسی عمومی توسط وزیر ارتباطات

فعالیت‌‎های وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در واکنش به مدیران شرکت‌های حوزه فناوری و اخبار منتشر شده در رابطه با بخش فناوری ایران، از زمان معارفه و آغاز به کار تا به امروز در فضای مجازی و صحبت‌های انجام شده حاکی از این مسئله است که آذری جهرمی پیگیر مشکلات مردم در حوزه فناوری است و سعی دارد تا فضایی باز و بهتر را ایجاد کند.

گفتنی است؛ پاسخ مدیر عامل تلگرام و مدیران بسیاری از شرکت‌های دیگر در فضای مجازی نسبت به واکنش وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نشان از تحقق دیپلماسی عمومی دارد که می‌تواند گزینه‌ای بسیار مناسب برای فعالیت ایران در تمامی بخش‌های اداره دولت باشد.

ارسال نظر