چگونه وای فای و بلوتوث را در iOS 11 غیر فعال کنیم؟

رسانه کلیک - وای فای و بلوتوث iOS11 جدیدترین سیستم‌ عامل اپل غیر فعال نمی‌شوند و این موضوع ذهن بسیاری از علاقه‌مندان این برند را به خود مشغول کرده است.

چگونه وای فای و بلوتوث را در iOS 11 غیر فعال کنیم؟

وای فای و بلوتوث iOS11 از طریق مرکز کنترل آیفون خاموش می‌شود اما غیر فعال نمی‌شود. به طوری که پس از خاموشی این دو برنامه امواج رادیویی روشن باقی می‌ماند و شارژ باتری نیز همچنان مصرف می‌شود.

از نسخه iOS 7 تاکنون، دکمه‌های این دو برنامه در مرکز کنترل آیفون قرار گرفته و به سادگی و تنها با ضربه بر روی برنامه، این برنامه‌ها فعال و غیر فعال می‌شدند. حال در نسخه جدید این سیستم‌عامل، کارایی این دکمه‌ها تغییر کرده و تنها این دو برنامه را خاموش می‌کند.

شرکت اپل طی بیانیه‌ای اعلام کرد طراحی این دو برنامه در iOS 11 به این شکل صورت گرفته و در واقع یک باگ نرم‌افزاری محسوب نمی‌شود اما تا زمانی که این طراحی، اعتراض کاربران را به دنبال نداشته باشد، اصلاح نمی‌شود. اپل در ارتباط با چرایی این طراحی، افزود: «با خاموشی وای فای و بلوتوث، همچنان می‌توان از برنامه‌های AirDrop، ساعت هوشمند اپل، AirPlay و Apple Pencil استفاده کرد».

نکته جالب توجه در طراحی این برنامه این است که اگر چنانچه این برنامه را غیر فعال کنید، خود به خود ساعت ۵ صبح فعال می‌شود و اگر دستگاه را ری استارت کنید، پیاده‌روی کنید و یا در حین رانندگی باشید، وای فای مجدداً فعال می‌شود.

حال به منظور غیر فعال کردن این دو برنامه، باید به تنظیمات دستگاه خود رجوع کنید. برای غیر فعال کردن وای فای باید به منوی Settings بروید، گزینه وای فای را انتخاب کرد و دکمه Off را فشار دهید. برای غیر فعال کردن بلوتوث نیز وارد منوی Settings شوید و بعد گزینه بلوتوث را انتخاب و دکمه Off را فشار دهید.

برخی از کاربران با این طراحی موافق‌اند و برخی دیگر نیز همچنان دوست دارند مانند گذشته، این دو برنامه را غیر فعال کنند؛ اما در این بین، کسانی هستند که معتقدند اپل باید گزینه‌ای را طراحی کند تا کاربران در مرکز کنترل آیفون، با لمس طولانی‌مدت دکمه این دو برنامه، آن‌ها را غیر فعال کنند.

ارسال نظر