رونمایی هواوی از جایزه سالانه NEXT-IMAGE؛ نسل جدید عکاسان در راه‌اند

رسانه کلیک - هواوی از اولین جایزه سالانه NEXT-IMAGE رونمایی کرد و در این مراسم خلاقیت های این شرکت در زمینه ارائه دوربین های باکیفیت گوشی مورد بحث و گفتمان قرار گرفت.

رونمایی هواوی از جایزه سالانه NEXT-IMAGE؛ نسل جدید عکاسان در راه‌اند

لی چانگژو، قائم مقام بخش تلفن های هوشمند هواوی و مارک لوبل، مدیر ارشد اجرایی ICP در مراسم رونمایی از این جایزه با امضای یادداشت تفاهمی رسماً آغاز برنامه NEXT-IMAGE را اعلام کردند.

آقای لی در مراسم امضای این تفاهم نامه عنوان کرد: خلاقیت هواوی در حوزه هایی مانند هوش مصنوعی (AI)، واقعیت مجازی یا VR، واقعیت افزوده یا AR و تصاویر هلوگرافیک شکل جدیدی از ثبت و بیان تصاویر را در تلفن های هوشمند هواوی ایجاد کرده است. این تکنولوژی ها به کاربران امکانات بی پایانی در ثبت و ایجاد تصاویر خلاقانه می دهد و به طور کلی این پروسه را به روندی لذت بخش تر از آنچه در گذشته بود بدل می‌کند.

در ماه آوریل سال ۲۰۱۶ هواوی مدل P9 را با دوربین دوگانه Leica معرفی کرد. این شرکت بعداً مدل Mate 9 را در نوامبر همان سال و P10 را در فوریه سال بعد به بازار عرضه کرد. در ماه جاری در نمایشگاه IFA هواوی رسماً از اولین پردازنده موبایل دنیا که به واحد پردازش عصبی یا NPU که مسئول هوش مصنوعی (AI) دستگاه است، رونمایی کرد. در ادامه این راه رو به جلو، هواوی تلاش دارد با توسعه تکنولوژی های نسل آینده در حوزه نور و تصویر فرهنگ عکاسی میلیون ها کاربر گوشی های هوشمند را باز تعریف کند.

با توسعه نفوذ گوشی های هوشمند بین کاربران و پیشرفت تکنولوژی های مرتبط با دوربین این گوشی ها، هر روز کاربران بیشتری از تلفن همراه خود برای تولید محتوای تصویری استفاده می کنند؛ محتوای تصویری که بسیار گسترده تر و متنوع تر از گذشته است.

عکاسی با گوشی های هوشمند، دیگر تنها نوعی سرگرمی نیست و به شکل گسترده تر، پدیده بزرگ فرهنگی بین کاربران در سراسر دنیا محسوب می شود. برنامه NEXT-IMAGE نقطه اوج تلاش هواوی برای بازتعریف فرهنگ عکاسی بین کاربران سراسر دنیا به شکل حرفه ای تر با دوربین تلفن های هوشمند با تکنولوژی های جدید است.

هواوی همراه با ICP بخش های متنوعی را در این برنامه پیش بینی کرده است که از مسابقات تا برنامه آموزشی در سه حوزه تکنولوژی، سبک و فرهنگ را شامل می شود. در برنامه NEXT-IMAGE همه کاربران تلفن های هوشمند هواوی دوباره لذت ایجاد و به اشتراک گذاری محتوای تصویری را کشف می کنند.

جایزه سالانه NEXT-IMAGE بخش مهمی از برنامه کلی هواوی و ICP در این حوزه است. «مارک لوبل» مدیر ارشد اجرایی ICP در این باره گفت: مرکز جهانی عکاسی (ICP) سازمانی پیشرو در دنیاست که در حوزه عکاسی و فرهنگ تصویری فعالیت های زیادی انجام می دهد. من در ارتباط با جایزه سالانه NEXT-IMAGE و پروژه های مشترک آتی با هوآوی هیجان زده هستم چرا که این همکاری را به هر دو شرکت این امکان را می دهد راه های جدیدی با توجه به تکنولوژی های جدید دوربین گوشی های هوشمند برای افزایش سواد تصویری کاربران پیش روی آنها قرار دهد.

کلمه NEXT در NEXT-IMAGE به نسل آینده عکاسان که از نسل آینده ابزارها برای ایجاد نسل آینده محتواهای تصویری بهره می برند، اشاره دارد. کلمه Image هم در عنوان این برنامه به دو جنبه عکس های ثابت و انواع جدید تصاویر متحرک اشاره می کند.

این رقابت در سال جاری به ۷ بخش کلی با موضوعات مختلف برای رقابت تقسیم شد.

گفتنی است؛ این مسابقه رسماً از ۹ سپتامبر آغاز شده و نتایج آن در ۱۹ دسامبر سال جاری اعلام می شود.

ارسال نظر