همکاری موتور جستجوی بینگ با استارت‌آپ Booxscale برای سیر کردن شکم کاربران!

رسانه کلیک – موتور جستجوی بینگ همکاری خود را با استارت‌آپ انگلیسی بوکس اسکیل (Booxscale) در زمینه جستجوی رستوران‌ها برای سفارش غذا آغاز کرده است.

همکاری موتور جستجوی بینگ با استارت‌آپ Booxscale برای سیر کردن شکم کاربران!

موتور جستجوی بینگ زیر مجموعه شرکت مایکروسافت و متعلق به این شرکت است. این موتور جستجو کار خود را از سال ۲۰۰۹ آغاز کرده و بیشتر در زمینه‌های لایو سرچ، ویندوز لایو سرچ و msn سرچ شناخته‌ شده است.

این موتور جستجو نتوانست به موفقیت خوبی دست پیدا کند و بیشترین استقبال از آن در انگلستان صورت گرفته است؛ در انگلیس ۲۵ درصد از سهم جستجو متعلق به موتور جستجوی بینگ است.

شرکت مایکروسافت تصمیم گرفته تا جان دوباره‌ای به موتور جستجوی بینگ ببخشد و در این راستا همکاری خود را با استارتاپ انگلیسی بوکس اسکیل آغاز کرده است. طی این همکاری، نوعی جستجوی محلی ارائه می‌شود که کورتانا و اسکایپ هم از آن پشتیبانی می‌کنند. با این سیستم کاربران می‌توانند با استفاده از موتور جستجوی بینگ، غذای خود را از نزدیک‌ترین و بهترین رستوران نزدیک محل کار یا زندگی شان سفارش دهند و یا برای تعمیرات خود از نزدیک‌ترین تعمیرکار کمک بخواهند.

کافی است در موتور جستجو این عبارت را درج کنید: «نزدیک ترین رستوران برای سفارش غذا را پیدا کن» که در اصطلاح انگلیسی از عبارت takeaways near me برای جستجو استفاده می‌شود.

پس از جستجو نزدیک‌ترین رستوران‌هایی که می‌توانید از آن‌ها غذا سفارش دهید، نمایش داده می‌شود. اطلاعات جزئی‌تر و دقیق‌تر مثل ساعت کار رستوران هم نمایش داده می‌شود.

با کلیک کردن بر روی گزینه مورد نظر، اطلاعات دیگری نمایش داده می‌شود. با انتخاب گزینه مسیر از روی نقشه سایت محل رستوران نمایش داده‌ شده و همچنین منو در دسترس شما است. با استفاده از این سیستم می‌توانید میز هم رزرو کنید.

«مکس مورو» مدیر عامل اجرایی استارتاپ بوکس اسکیل در رابطه با هدف این همکاری می‌گوید: «هدف این همکاری، جستجوی سریع‌تر و بهتر کاربران در موتور جستجوی بینگ بوده، در واقع ما همیشه هنگام سفارش دادن غذا با مشکل مواجه هستیم و نمی‌توانیم به هر سرویسی اطمینان کنیم. در همکاری با بینگ سعی شده تا همه اطلاعات جامع و درست از سایتی مطمئن ارائه شود.»

مورو در ادامه توضیح می‌دهد: «این همکاری تنها درزمینهٔ سفارش غذا نیست و ۲۵۰۰۰۰ کسب‌وکار کوچک با مجموعه همکاری می‌کنند تا دسترسی خدمات رفاهی نظیر تهیه مواد غذایی، بهداشت و ... راحت‌تر شود، در ماه‌های آینده سرویس خدمت‌رسانی گسترده‌تر می‌شود و تا پایان سال آینده یک‌میلیون کسب‌وکار در سیستم بینگ قابل‌دسترسی خواهند بود.»

البته سرویس ارائه خدمات بینگ بدون نقص هم نیست، اطلاعات برخی رستوران‌ها به‌درستی ثبت‌نشده است و کاربر نمی‌تواند به اطلاعات کامل دسترسی داشته باشد.

همکاری گسترده بوکس اسکیل با مایکروسافت نشان می‌دهد که مایکروسافت قصد دارد جستجوی بینگ را قوی‌تر از گذشته ارائه دهد. البته این پیشرفت ممکن است زیاد به مذاق گوگل خوش نیایید چون حالا دیگر بینگ به شما می‌گوید که کجا می‌توانید شام بخورید ولی گوگل نه!

ارسال نظر