اپل آنتی ویروس های تقلبی را از App Store حذف کرد

رسانه کلیک - شرکت اپل در یک اقدام جدید تمامی برنامه های تقلبی App Store مرتبط با آنتی ویروس و امنیت دستگاه های مجهز به iOS را حذف کرد.

اپل آنتی ویروس های تقلبی را از App Store حذف کرد

برنامه های جعلی و تقلبی با موضوع آنتی ویروس مدت هاست که در فهرست برنامه های iOS فروشگاه AppStore قرار گرفته است و شرکت اپل تا به امروز هیچ گونه اقدامی در جهت حذف این برنامه ها نکرده بود. اما در نهایت این شرکت تصمیم گرفت تا برنامه و نرم افزارهای تقلبی و جعلی از جمله آنتی ویروس ها را از دیتابیس فروشگاه AppStore حذف کند و به توسعه دهندگان آن ها اجازه انتشار به روز رسانی برای این برنامه ها را ندهد.

شرکت اپل در همین راستا یک برنامه ویژه را برای نرم افزارهایی که ادعای ارائه خدمات به کاربران iOS دارند، تدارک دیده است. در این برنامه ویژه که به عنوان خط آموزش، مورد استفاده توسعه دهندگان قرار خواهد گرفت به این موضوع اشاره و تاکید ویژه شده است که تمامی توسعه دهندگانی که ادعا دارند برنامه iOS توسعه شده و قرار گرفته شده در فروشگاه اپ استور ارائه خدمات می دهند، در صورت مشاهده خلاف این موضوع، برنامه توسعه دهنده از فروشگاه AppStore حذف و دسترسی Developer برای همیشه از این فروشگاه اختصاصی اپل قطع خواهد شد.

این قانون به صوت خاص شامل آنتی‌ویروس‌هایی می‌شود که ادعای حذف تمامی ویروس ها از گوشی‌های هوشمند را دارند، اما در نهایت هیچکدام را پاکسازی نمی‌کنند.

گفتنی است؛ شرکت اپل اوایل سال جاری میلادی چند آنتی ویروس تقلبی را از اپ استور خود حذف کرده بود، اما این اولین بار است که اپل تمامی نرم افزارهای فیک و آنتی ویروس های تقلبی را ممنوع می‌کند.

در پی گزارش های مکرر کاربران در رابطه با برنامه ها و آنتی ویروس های تقلبی در فروشگاه AppStore بالاخره اپل قاطعانه با این موضوع برخورد کرد.

عملیات پاکسازی برنامه های تقلبی App Store از امروز آغاز شده است و به مرور زمان این گونه اپلیکیشن ها که خدمات واقعی به کاربران iOS نمی دهند، از دیتابیس فروشگاه اینترنتی اپل حذف می شوند.

اپل همچنین در بیانیه ای اعلام کرد که سیستم عامل iOS (به خصوص سیستم عامل iOS 11) به گونه ای طراحی و توسعه یافته که ویروسی نمی شود و بستری برای نشر ویروس ها فراهم نمی کند؛ بنابراین برنامه های مرتبط با آنتی ویروس با ارائه اطلاعات کاذب و فریبنده، خدمات غیر واقعی به کاربران iOS ارائه می دهند.

ارسال نظر