تلگرام محبوبترین پیام رسان در ایران است؛ عضویت هر ایرانی در ۱۸ کانال تلگرامی

رسانه کلیک – رییس مرکز افکار سنجی دانشجویان ایران، محمد آقاسی در رابطه با وضعیت پیام رسان تلگرام در ایران عنوان کرد: تلگرام در ایران با ۵۸ درصد محبوبیت برترین و محبوبترین پیام رسان مورد استفاده ایرانیان است.

تلگرام محبوبترین پیام رسان در ایران است؛ عضویت هر ایرانی در ۱۸ کانال تلگرامی

به گزارش کلیک ؛ رییس مرکز افکار سنجی دانشجویان ایران، محمد آقاسی با اشاره به آخرین نظرسنجی ایسپا با محوریت استفاده از شبکه‌های اجتماعی توسط ایرانیان گفت: بر اساس بررسی‌های مرکز افکار سنجی دانشجویان ایران میزان عضویت ایرانی‌ها در آذرماه ۱۳۹۴ در حدود ۳۷ درصد بود اما این میزان در بهمن ماه ۱۳۹۵ و شهریور ماه ۱۳۹۶ به ترتیب به ۶۰ و ۶۲٫۲ درصد رسیده است که نشان روند افزایش عضویت کاربران ایرانی حداقل در یک شبکه اجتماعی دارد.

رییس مرکز ایسپا ادامه داد: تلگرام به عنوان پیام رسانی محبوب و کاربردی در ایران نسبت به سایر اپلیکیشن‌های پیام رسان توانسته تا با بیشترین محبوبیت به عنوان محبوبترین و برترین پیام رسان در ایران شناخته و بر سکوی نخست بایستد.

تلگرام

محمد آقاسی با اشاره به سن استفاده کنندگان تلگرام در ایران گفت: در ایران ۵۸٫۴ درصد از افراد بالای ۱۸ سال جامعه از تلگرام استفاده می‌کنند. همچنین با توجه به آمارهای منتشر شده در سال‌های ۹۴،۹۵،۹۶ می‌توان این نکته را دریافت که ذائقه مخاطبان این پیام رسان تغییر کرده است؛ در حقیقت در آذرماه سال ۹۶ میزان مخاطبان ۶۶٫۷ درصد، در بهمن ماه سال ۹۵ میزان مخاطبان ۲۴ درصد و در شهریور ماه سال ۹۶ میزان مخاطبان ۲۲٫۲ درصد است که از تلگرام به عنوان ابزار سرگرمی استفاده می‌کنند.

وی یادآور شد: بر اساس ارزیابی‌های منتشر شده، ۵۴٫۲ درصد از مردم در تمام محتوای شبکه‌های اجتماعی مجازی را مفید و ۳۸٫۸ درصد فضای مجازی را ابزار آسیب می‌دانند.

ارسال نظر