گوگل برای هندی ها اپلیکیشن پرداخت آنلاین طراحی کرد

رسانه کلیک -  بنابر اعلامیه شرکت گوگل، این شرکت تا دوشنبه هفته آینده اپلیکیشن Tez را در هند روانه بازار می‌کند؛ نرم افزاری که کاربران را در پرداخت های اینترنتی و دیجیتال یاری می دهد.

گوگل برای هندی ها اپلیکیشن پرداخت آنلاین طراحی کرد

نرم‌افزار Tez که معادل هندی واژه «سریع» است، توسط شرکت گوگل طراحی و هفته دیگر در این کشور راه‌اندازی می‌شود. این برنامه که یک نرم‌افزار پرداخت دیجیتالی است، به کاربران اجازه می‌دهد تا ارز ذخیره کنند و نقل‌ و انتقال وجوه خود را بدون کارمزد انجام دهند. این نرم‌افزار همچنین از کارت‌های اعتباری و سایر پرداخت‌های دیجیتالی مانند Paytm و Mobikwik نیز پشتیبانی می‌کند.

Tez تا حدودی همانند نرم‌افزار Android Pay است که گوگل نسخه هندی آن را طراحی کرده؛ این برنامه، در حال حاضر از طریق desktop، مرورگر کروم و اپلیکیشن Tez قابل استفاده است. این برنامه طوری طراحی شده که از سایر اپلیکیشن های مشابه نیز پشتیبانی می‌کند.

با طراحی این نرم‌افزار به نظر می‌رسد گوگل منبع درآمد جدیدی در هند به دست آورده، چرا که در حال حاضر نرم‌افزار پرداخت الکترونیکی Paytm در هند حدود ۱۰۰ میلیون کاربر دارد.

یکی از اصلی‌ترین دلایلی که گوگل اقدام به ساخت چنین اپلیکیشنی در هند کرده این است که این شرکت حدود ۹۷ درصد بازار تلفن‌های هوشمند این کشور را به خود اختصاص داده است. بنابراین سرمایه‌گذاری در چنین طرحی کاملاً منطقی به نظر می‌رسد.

این نرم‌افزار علاوه بر پرداخت‌های الکترونیکی از خرید فیلم، کتاب و پخش موسیقی نیز پشتیبانی می‌کند. به علاوه، در اوایل سال جاری میلادی، گوگل نرم‌افزار Areo را در هند طراحی کرد که کاربران می‌توانند آنلاین، برای تعمیر وسایل منزل خود اقدام کنند و یا از رستوران‌های محلی غذا سفارش دهند. حال گوگل به دنبال این است تا از طریق این نرم‌افزار بتواند پرداخت دیجیتالی سایر نرم‌افزارها را نیز پشتیبانی کند.

جالب است بدانید، گوگل در پی آن است سیستمی طراحی کند که تراکنش‌های دیجیتالی از طریق دستیار دیجیتالی این شرکت نیز امکان‌پذیر شود. نکته جالب توجه دیگر این است که این نرم‌افزار بر اساس تراکنش‌های کاربر، تبلیغاتی که مناسب با بودجه و یا سلیقه آن‌ها است، برایشان به نمایش می‌گذارد.

گفته می‌شود، گوگل تنها شرکتی نیست که علاقه‌مند با فعالیت در بازار هند است، واتس‌اپ، Truecaller و Paytm نیز به دنبال فعالیت بیشتر در بازار این کشور هستند.

ارسال نظر