توسعه ارتباطات مغز و ماشین با پهنای باند شگفت‌انگیز

رسانه کلیک - شرکت Neuralink در حال توسعه رابطی بین مغز انسان و کامپیوتر است. این شرکت که کار خود را از ماه مارس آغاز کرد، اکنون هزینه این طرح را رو به افزایش توصیف کرده است.

توسعه ارتباطات مغز و ماشین با پهنای باند شگفت‌انگیز

در ماه مارس، ایلان ماسک موسس شرکت Neuralink آینده‌نگری کرده و از ایجاد رابطی بین مغز و کامپیوتر برای انسان سخن گفته است. این شرکت در حال توسعه تکنولوژی توری عصبی و حذف فاصله بین مغز و کامپیوتر است.

اکنون که ماه ها از این موضوع می گذرد، هزینه این کار ۲۷ میلیون دلار و حتی خیلی بیشتر افزایش یافته است. این تنها بخشی از هزینه شرکت برای کار روی این موضوع است و شرکت قصد دارد این مقدار را تا ۱۰۰ میلیون دلار افزایش دهد.

ایده ماسک برای Neuralink به طور کامل شکل نگرفته است و این تکنولوژی می تواند برای کمک به ارتباطات نزدیک به زمان واقعی بین مردم و تقویت قدرت مغز افراد نیز استفاده شود.

همه شرکت های ماسک آینده نگر هستند و برای دهه ها یا سال های بعد برنامه ریزی می کنند.

گفتنی است؛ تنها شرکت Neuralink نیست که قصد دارد ارتباط مستحکم تری را بین انسان ها و تکنولوژی برقرار کند. فیس بوک نیز در حال توسعه ابزارهایی است که اجازه دهد انسان ها با کامپیوترها ارتباط برقرار کنند مانند دستگاهی که افراد را قادر می سازد از راه پوست بشنوند.

اقدامات شرکت Neuralink اغلب محرمانه است. وب سایت این شرکت بیان می کند که در حال توسعه ارتباطات مغز-ماشین با پهنای باند فوق العاده زیاد برای ارتباط بین انسان ها و کامپیوتر است. این وب سایت دارای مجموعه ای از لیست مشاغل مانند مهندس مکاترونیک است.

ارسال نظر