تأیید شد: آیفون ۸ به فناوری شارژ بی‌سیم مجهز است

رسانه کلیک - بنابر شایعات مطرح شده از ماه‌ها پیش، نسل بعدی آیفون، مجهز به فناوری شارژ بی‌سیم است. منابع بسیار نزدیک به شرکت اپل، این خبر را تأیید کرده‌اند.

تأیید شد: آیفون ۸ به فناوری شارژ بی‌سیم مجهز است

تنها چند هفته دیگر به رونمایی از آیفون ۸ باقی است و شایعات متعدد، بیش‌ازپیش شدت گرفته‌اند. بنابر گفته‌های منبعی آگاه: «خبرها حاکی از آن است که آیفون ۸ همراه با شارژ بی‌سیم به بازار عرضه می‌شود. با این فناوری، همه دستگاه‌ها با سرعت بسیار بالایی شارژ می‌شوند».

به این منظور، بدنه آیفون ۸ برخلاف مدل‌های پیشین، شیشه‌ای است که این بدنه، کار را برای شارژ بی‌سیم بسیار راحت‌تر می‌کند. البته لازم به ذکر است، به لطف پردازنده‌های کوالکام دستگاه‌هایی که بدنه فولادی دارند، نیز با شارژر بی‌سیم کار می‌کنند.

با این فناوری، کاربران آیفون می‌توانند در هر جای اتاق با قرار دادن دستگاه خود بر روی پد شارژر، موبایل خود را شارژ کنند. گفته می‌شود، در آینده و نسل دهم آیفون، کاملا از طریق شارژ بی‌سیم، کار می‌کند. بد نیست بدانید، ساعت‌های هوشمند اپل نیز به پروتکل Qi مجهز هستند اما با توجه به ارتقای سیستم آن‌ها، این ساعت‌های هوشمند، همچنان با شارژر بی‌سیم کار نمی‌کنند.

آیفون ۸

لازم به ذکر است که اتصال تلفن همراه به پد شارژر، خیلی مورد علاقه طرفداران شارژ بی‌سیم نیست اما باید در نظر داشته باشید که این فناوری، تازه در ابتدای راه است.

ارسال نظر