«لانا» آیپد شمارا به لپ‌تاپ تبدیل می‌کند!

رسانه کلیک – دانگل USB-C لانا، بااتصال به لپ‌تاپ، آیپد شمارا به یک کامپیوتر تبدیل می‌کند و شما می‌توانید از اطلاعات لپ‌تاپ خود بر روی آیپد استفاده کنید.

«لانا» آیپد شمارا به لپ‌تاپ تبدیل می‌کند!

حدود چند سال پیش استارتاپی بانام Astro HQ اپلیکیشنی ارائه کرد که با استفاده از آن کاربران طراح می‌توانستند آیپد خود را به اسکچ برد یا صفحه طراحی تبدیل کنند و در نرم‌افزارهایی مثل فتوشاپ و سایر نرم‌افزارهای طراحی از آن استفاده کنند.

حالا گروه آسترو قوی‌تر از گذشته به میدان آمده است و با محصولی به کوچکی انگشت شما، آیپد شمارا به لپ‌تاپ تبدیل می‌کند! محصول جدید استارتاپ آسترو «لانا دیسپلی»(Luna Disply) است. این محصول درواقع یک دانگل USB-C است که به مک بوک متصل می‌شود.

برای استفاده از اطلاعات مک بوک در آیپد، باید ابتدا اپلیکیشن لانا را بر روی آیپد و مک بوک خود نصب کنید. هر دو دستگاه باید به یک شبکه اینترنت متصل باشند.

«لانا»(Luna) آیپد شمارا به لپ‌تاپ تبدیل می‌کند!

مزیتی که این دانگل دارد این است که با استفاده از آن می‌توانید از تمام قابلیت‌های یک لپ‌تاپ واقعی بهره‌مند شوید و هیچ کم و کاستی در این انتقال تصویر دیده نمی‌شود.

«دوئت»(Duet) یکی دیگر از برنامه‌هایی است که با استفاده از آن می‌توانید لپ‌تاپ خود را به آیپد متصل کنید. در دوئت اتصال به‌وسیله سیم انجام می‌شود. منطقی است که این اتصال از اتصال بی‌سیم سریع‌تر باشد ولی آزمایش‌ها چیز دیگری می‌گویند!

مقایسه‌ای میان برنامه‌های دوئت و لانا صورت گرفته است. سرعت انتقال برنامه‌ها از لپ‌تاپ به آیپد در هر دو روش یکی بوده است و نمی‌توان برتری میان آن‌ها در نظر گرفت.

اگر از لانا در محیط‌هایی استفاده کنید که درآن‌واحد چندین دستگاه به وای فای متصل باشند ممکن است با تأخیر در انتقال اطلاعات از لپ‌تاپ به آیپد مواجه شوید. در دفتری که چندین نفر به یک وای فای متصل هستند استفاده از لانا منطقی نیست. ولی زمانی که در منزل هستید و دستگاه‌های زیادی به وای فای متصل نیست می‌توانید به‌راحتی لپ‌تاپ را به آیپد متصل کنید، البته تأخیر چندثانیه‌ای در انتقال دیده می‌شود.

یکی از برتری‌های لانا نسبت به دوئت در سرعت عملکرد لمسی برنامه است. هر دو برنامه قابلیت استفاده از لمس آیپد رادارند ولی در لانا دست شما برای لمس کردن و انجام حرکات متفاوت بازتر است. در لانا شما می‌توانید با دو انگشت‌بر روی صفحه آیپد کارکنید و لمس کنید ولی در دوئت این قابلیت وجود ندارد.

«مت رونگه»(Matt Ronge)، مدیرعامل استارتاپ Astro HQ در رابطه با بهبود عملکرد دانگل لانا می‌گوید: «هدف اصلی شرکت، پیشرفت در بهبود کیفیت اتصال دستگاه از طریق وای فای است و تا ۶ ماه آینده خبرهای خوبی برای کاربران خواهیم داشت.»

با افزایش سرعت این برنامه، کاربران حرفه‌ای می‌توانند استفاده‌های بیشتری از دانگل و اپلیکیشن لانا داشته باشند.

لانا اولین محصول سخت‌افزاری استارتاپ Astro HQ است. رونگه به این موضوع اشاره‌کرده است که آسترو از مهندسان سخت‌افزار برای تولید و برنامه‌ریزی ساخت لانا استفاده کرده است. شرکت ۲۰۰ نمونه اولیه از دانگل های لانا تولید کرده است و پروژه پس از جمع‌آوری بودجه اولیه از طریق کیک استارتر، به مرحله تولید انبوه می‌رسد.

ارسال نظر