اپلیکیشن اسنپ از فروشگاه اپ استور حذف شد

رسانه کلیک –  اپلیکیشن سیستم درخواست تاکسی آنلاین با نام اسنپ به دنبال دستور حذف و محدودیت برای اپلیکیشن‌های ایرانی از سوی دولت ایالات متحده آمریکا به اپل از فروشگاه اپ استور حذف شد و کاربران ایرانی پلتفورم  iOS دیگر نمی‌توانند اسنپ را نصب و استفاده کنند.

اپلیکیشن اسنپ از فروشگاه اپ استور حذف شد

به گزارش کلیک ، اپلیکیشن محبوب و شناخته شده سیستم درخواست تاکسی آنلاین با نام اسنپ به دنبال دستور دولت ایالات متحده برای حذف و ایجاد محدودیت برای اپلیکیشن‌های ایرانی و تحریم اقتصادی ایران به شرکت اپل از فروشگاه اپ استور حذف شد و از این پس دیگر کاربران ایرانی پلتفورم iOS نمی‌توانند به اپلیکیشن اسنپ دسترسی داشته باشند. این درحالی است که چندی قبل از حذف برنامه‌ی اسنپ از فروشگاه اپ استور، سیستم درخواست تاکسی آنلاین با نام تپ سی و تاچ سی که از رقبای اسنپ در حوزه ارائه تاکسی آنلاین بودند نیز از فروشگاه اپ استور حذف شدند.

حذف اپلیکیشن اسنپ در حالی رخ داده است که صبح امروز، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات محمد جواد آذری جهرمی در توییتی وعده پیگیری حذف اپلیکیشن‌ها به منظور رعایت حق مصرف کننده را داد چرا که ۱۱ درصد از سهم بازار گوشی ایران متعلق به موبایل‌های شرکت اپل است. همچنین بسیاری از مدیران شرکت‌ها از جمله مدیر الوپیک و دیلون حذف اپلیکیشن کسب و کارهای اینترنتی بزرگ در ایران را محکوم کردند و به این مسئله واکنش نشان داده‌اند.

طبق اطلاعات منتشر شده، اپلیکیشن‌های محبوب و معروف دیجی کالا، تخفیفان، الو پیک، علی بابا و دیلون، تاچ سی، تپ سی و اسنپ از فروشگاه اپ استور به دنبال تحریم‌های ایالات متحده آمریکا حذف شده است و آینده این کسب و کارهای اینترنتی بزرگ و شناخته شده برای دسته بزرگی از کاربران که در پلتفوم iOS قرار دارند در هاله‌ای از ابهام وجود دارد که لازم است وزارت ارتباطات به صورت فوری این مسئله را برای کاهش ضرر و از دست رفتن بخش بزرگی از مشتریان این شرکت‌ها به دنبال محدودیت‌های ایجاد شده از سوی شرکت اپل پیگیری کند.

ارسال نظر