استخدام پسر ۹ ساله در ناسا برای محافظت از زمین

رسانه کلیک - پس از بیانیه سازمان ناسا مبنی بر جذب نیرو در سمت افسر حفاظتی از کره زمین در برابر موجودات فضایی، یک پسر ۹ ساله به نام جک دیویس نامه‌ای را جهت استخدام و کار در ناسا نگارش و ارسال کرده است که در نوع خود جالب است.

استخدام پسر ۹ ساله در ناسا برای محافظت از زمین

هفته‌ی پیش بود که سازمان ناسا طی بیانیه‌ای اعلام کرد که از واجدین شرایط برای پست افسر حفاظتی استخدام می‌کند. در همین راستا یک پسر ۹ ساله با نگارش نامه‌ای به ناسا خواستار کار در ناسا به عنوان افسر حفاظتی از کره زمین در برابر موجودات فضایی شد که این خبر سر و صدای زیادی در میان محافل خبری ایجاد کرده است.

درخواست استخدام کودک ۹ ساله از ناسا چیزی بود که آژانس فضایی ایالات متحده آمریکا هرگز انتظار نداشت با آن مواجه شود. شغل افسر محافظت سیاره‌ای، عنوانی بود که ناسا در نظر داشت افسرانی را برای محافظت از کره زمین و سایر اجرام آسمانی در طی ماموریت‌های فضایی به استخدام خود درآورد. استخدام در شغل افسر محافظت سیاره‌ای، نیازمند مهارت‌هایی بسیار پیشرفته و تخصصی است و یک فرد عادی هرگز نمی‌تواند در فکر تصاحب آن باشد. با این وجود، درخواست استخدام کودک ۹ سال از ناسا فراتر از تصورات پیشین بود. جک دیویس (Jack Davis) به عنوان یک دانش‌آموز کلاس چهارم، نامه‌ای صادقانه به آژانس فضایی ناسا نوشت و از ناسا خواست که رزومه او را نیز در میان درخواست‌های ارسالی مورد بررسی قرار دهند. با این حال سازمان ناسا نامه جک را با دقت تمام مطالعه کرده و حتی به این نامه یک پاسخ رسمی و امضا شده ارائه داده است.

ناسا برای این شغل بسیار مهم و حیاتی، حقوق نجومی ۱۸۷ هزار دلاری را در نظر گرفته و این تصمیم، بعد از امضا و تصویب پیمان فضایی ماورای جو در سال ۱۹۶۷ میلادی و با استناد به ماده نهم آن اخذ شده است.افسرانی که در این سمت منصوب می‌شوند، وظیفه دارند که سفرهای فضایی انسان به سایر نقاط منظومه شمسی از قبیل قمر اروپای سیاره مشتری و اقمار انسلادوس و تیتان سیاره زحل را تحت نظارت دقیق خود قرار دهند و همچنین سیاره زمین را در برابر میکروب‌ها و موجودات فضایی محفظت کنند. با وجود شرایط عمومی و اختصاصی بسیار در اطلاعیه رسمی ناسا، درخواست استخدام کودک ۹ ساله از ناسا به عنوان یک بمب خبری در رسانه‌ها، سر و صدای بسیاری را به پا کرد. او با شجاعت تمام، نامه رسمی خود را برای ایفای نقش در قالب «نگهبان کهکشان» به ناسا ارسال کرد.

نامه نگارش شده جک دیویس دانش‌‌آموز کلاس چهارم دبستان به قرار زیر است:

1th pic

ناسای عزیز

نام من جک دیویس است و می‌خواهم درخواست خود را برای شغل افسر حفاظت سیاره‌ای ارائه کنم. با اینکه ۹ سال دارم، فکر می‌‌کنم که صلاحیت لازم برای برای این شغل را داشته باشم. خواهر من یکی از اصلی‌ترین دلایل این تقاضای رسمی من است؛ چرا که او تصور می‌کند من یک موجود فضایی هستم! علاوه بر این‌ها، من همه فیلم‌های مرتبط با موجودات فضایی در سبک‌ علمی تخیلی را دیده‌ام. من سریال ماموران شیلد (Agents of S.H.I.E.L.D) را دیده و امیدوار هستم مردان سیاه‌پوش (Men in Black) را هم ببینم. گذشته از این‌ها، من در بازی‌های کامپیوتری نیز مهارت بسیاری دارم و به خوبی می‌توانم مثل یک موجود فضایی فکر کنم.

با احترام و تشکر

جک دیویس

نگهبان کهکشان

کلاس چهارم

نکته جالب توجه این جریان پاسخ رسمی سازمان هوا و فضا ایالات متحده آمریکا به این کودک ۹ ساله بود. جیمز گرین (James L. Green) به عنوان مدیر بخش علوم سیاره‌ای ناسا تصمیم گرفت پاسخ آن را در قالب یک نامه رسمی و امضا شده به این کودک ۹ سال ارسال کند:

2th pic

جک عزیز

من متوجه شدم که تو یک «نگهبان کهکشان» هستی و به انجام وظیفه در سمت افسر محافظت سیاره‌ای علاقمند داری. این خیلی خوبه!

شغل افسر حفاظت سیاره‌ای تعریف شده توسط ناسا، یکی از مشاغل بسیار مهم و حیاتی به شمار می‌رود. وظیفه اصلی افرادی که در این شغل پذیرش می‌شوند، این است که سفرهای فضایی انسان به سایر نقاط منظومه شمسی را کنترل کرده و از سیاره ما در برابر میکروب‌های بیگانه محافظت کند.

ما همواره نگاهی به آینده و مهندسین آن دوران داشته‌ایم و دوست داریم که آنان نیز علاقمند به همکاری با ما باشند. از این جهت امیدواریم که مطالعات خود را در این زمینه ادامه دهید و به درجاتی عالی در تحصیلات دست پیدا کنید. امیدواریم در آینده‌ای نزدیک شما را در ناسا ببینیم!

با احترام و تشکر

دکتر جیمز گرین

مدیر بخش علوم سیاره‌ای

علاوه بر این جاناتان رال مدیر تحقیقات سیاره‌ای ناسا از درخواست دلسوزانه جک دیویس صمیمانه تشکر کرد و جک دیویس و علاقه قلبی‌اش برای ایفای نقش در این مقام را مورد تشویق خود قرار داد.سازمان ناسا در ادامه افزود: تعریف شغل جدید افسر محافظت سیاره‌ای، نقش مهمی در ترویج مسئولیت ما در برابر آلودگی سیارات و اقمار منظومه شمسی و همچنین حفاظت انسان از میکروب‌های بیگانه دارد. این آژانس از تاریخ ۲۲ تیر تا ۲۳ مرداد آماده دریافت رزومه‌ها و درخواست‌های افراد واجد شرایط برای سمت افسر محافظتی است. متقاضیان می‌توانند از طریق سامانه USAJobs.gov نسبت به ثبت رزومه کاری و درخواست خود اقدام کنند. ناسا پس از دریافت و بررسی رزومه‌ها و درخواست‌های کاری، نتیجه را از طریق پست الکترونیک به اطلاع متقاضیان می‌رساند.

ارسال نظر