ناسا حقوق ۶ رقمی برای حفاظت زمین علیه بیگانگان به کارمندانش پرداخت می‌کند

رسانه کلیک - سازمان فضایی ایالات متحده آمریکا (ناسا) با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که به کارمندان و افسران حفاظتی خود برای محافظت از کره زمین در برابر خطرات احتمالی موجودات بیگانه حقوق ۶ رقمی پرداخت می‌کند.

ناسا حقوق ۶ رقمی برای حفاظت زمین علیه بیگانگان به کارمندانش پرداخت می‌کند

سازمان ناسا طی بیانیه‌ای اعلام کرد که در تصمیم جدید این سازمان، به هر افسر حفاظت از سیاره زمین حقوق سالیانه ۱۸۷۰۰۰ دلار را پرداخت می‌کند. بر اساس توییت اخیر رئیس جمهور آمریکا مبنی بر افزایش اشتغال‌زایی در این دولت، سازمان ناسا با همکاری دولت آمریکا یک فرصت شغلی برای واجدین شرایط فراهم کرده است و آن چیزی نیست جز حفاظت از سیاره زمین در برابر حملات و هجوم موجودات بیگانه! در واقع سازمان ناسا به دنبال یک افسر حفاظت از سیاره است. افسر حفاظتی موظف است تا اطمینان حاصل کند که موجودات بیگانه عوامل نفوذی و مشکوک در سرتاسر کره زمین قرار نداده‌اند. ناسا باید همچنین از این موضوع مطمئن شود که در آینده هیچ خطر و نگرانی کره زمین را تهدید نخواهد کرد در واقع از پیامد‌ها و عواقب خطرات موجودات بیگانه جلوگیری به عمل آورد. متقاضی افسر حفاظتی کره زمین پس از گذراندن مراحل پذیرش و آمادگی، در جایگاه ویژه‌ای واقع در دفتر ایمنی و ماموریت‌های حفاظت از سیاره زمین قرار خواهد گرفت.

سازمان ناسا در تلاش است تا کره زمین را از آلودگی‌های ارگانیک و بیولوژیکی ناشی از اکتشافات فضایی انسان، رباتیک و موجودات بیگانه مصون نگه دارد. وظایف افسر حفاظتی به وضوح نشان می‌دهد که این پست و مقام دارای یک کار سنگین است. برخی بر این باورند که بیگانگان در حال حاضر در اینجا هستند و برای برخی از زمان ها بوده اند. در همین راستا آقای پاول هلیر، وزیر دفاع سابق کانادا اصرار می‌ورزد که بیگانگان در حال حاضر بیشتر از تکنولوژی برتر خود را به ما داده اند.

با توجه به محدودیت‌های اکتشافی در فضا به دلیل گسترش بیش از حد این اکتشافات در جهان، گروهی از مقامات ناسا برای محافظت از زمین در فضا و جلوگیری از رسیدن آلاینده‌های زمینی به دیگر سیارات و یا بالعکس، آغاز به کار کرده‌اند. در ناسا و "آژانس فضایی اروپا"(ESA) فقط دو نفر به صورت تمام‌وقت مسئول این کار هستند و حال ناسا تصمیم گرفته کارمندان بیشتری در این زمینه استخدام کند. افرادی که احساس می‌کنند می‌توانند در این موقعیت شغلی کار کنند می‌توانند تا ۱۴ اوت درخواست‌های خود را به این سازمان ارسال کنند. در حال حاضر "کاترین کونلی"(Catharine Conley) این مسئولیت را در ناسا بر عهده دارد. ناسا در اعلامیه مربوط به این فرصت شغلی مدت زمان اصلی آن را سه ساله عنوان کرده که می‌تواند برای دو سال دیگر نیز تمدید شود. فردی که در این سمت استخدام می‌شود وظیفه‌ دارد بر محافظت‌های سیاره‌ای نظارت کرده و سیاست‌های محافظتی برای ماموریت‌های ناسا تعیین نماید تا از ایجاد آلودگی‌های ناخواسته جلوگیری شود.

ناسا سیاست‌های محافظتی مشترکی را در تمام ماموریت‌های خود به سیارات، اجرام فضایی منظومه شمسی و هر ماموریتی که با استفاده از فضاپیما در خارج از جو زمین انجام می‌شود، اعمال می‌کند تا از ایجاد آلودگی مستقیم و یا غیرمستقیم در اهداف فضایی جلوگیری نماید. به گفته محققان، سیاست ناسا این است که شانس‌ آلوده شدن اهداف فضایی به خاطر ماموریت‌های این سازمان یک در ۱۰ هزار باشد و به همین دلیل این موقعیت شغلی بسیار حساس بوده و نیازمند انجام سفرهای متعدد برای حاصل کردن اطمینان از اجرای این سیاست‌ها در تمام ماموریت‌های ناسا است. این اقدامات احتیاطی فقط بعضی از اقدامات حفاظتی هستند که سازمان‌های فضایی در حال انجام آن هستند، زیرا تلاش‌های اکتشافی همچنان در حال افزایش است. سازمان فضایی آمریکا برای این موقعیت شغلی سه تا پنج ساله، حقوق سالانه بین ۱۲۴ هزار و ۴۰۰ تا ۱۸۷ هزار دلار را در نظر گرفته است.
ارسال نظر