تبدیل گوشی تلفن همراه به خط کش با استفاده از واقعیت افزوده

کلیک - استفاده از تکنولوژی واقعیت افزوده برای ساخت ابزار ها و اپلیکیشن های کاربردی امروزه بسیار فراگیر شده است. از جمله این ابزار ها می توان به ابزار های سنجش فاصله مثل خط کش اشاره کرد.

تبدیل گوشی تلفن همراه به خط کش با استفاده از واقعیت افزوده

یکی از شرکت های فعال در زمینه تولید اپلیکیشن های مختلف، اخیراً اپلیکیشنی ساخته است که با استفاده از تکنولوژی واقعیت افزوده،‌ گوشی تلفن همراه هوشمند را به خط کش تبدیل می کند. این شرکت که لان لب نام دارد، اپلیکیشن گوشی تلفن همراهی ساخته است که از واقعیت افزوده برای تبدیل تلفن هوشمند همراه به ی ابزار سنجش اندازه و فاصله که دقت بالایی دارد، استفاده می کند.

روش کار در این اپلیکیشن به این صورت است که فاکتورهای اندازه گیری AR از فواصل بین نقاط مختلف در فضای سه بعدی برای اندازه گیری فواصل و همچنین اندازه شی استفاده می کند. در این اندازه گیری و سنجش فاصله، دوربین گوشی همراه نقش مستقیمی را ایفا می کند. در واقع در این اپلیکیشن برای تبدیل گوشی به یک خط کش دقیق عملکرد دوربین گوشی بسیار مهم و حائز اهمیت است. در این اپلیکیشن اندازه گیری واقعیت افزوده فاصله بین نقطه ابتدایی و نقطه نهایی محاسبه می شود. این اپلیکیشن همانند یک متر مجازی برای اندازه گیری فواصل و همچنین اندازه اشیا عمل می کند.

البته ممکن است خطای چند میلیمتری محاسبه فواصل توسط این اپلیکیشن نسبت به فواصلی که توسط مترهای دقیق اندازه گیری شده اند وجود داشته باشد اما به عقیده بسیاری از کارشناسان عملکرد این اپلیکیشن و دقت آن قابل توجه است.

متأسفانه شرکت لان لب هنوز تاریخ ارائه این اپلیکیشن به صورت عمومی را منتشر نکرده است. این یعنی کاربران برای استفاده از این ابزار می بایست کمی صبر کنند. بر اساس آخرین اخبار منتشر شده توسط این شرکت، این اپلیکیشن بر روی سیستم عامل iOS نسخه ۱۱ و در کنار فریم ورک واقعیت افزوده ARKit قابل استفاده است. در حال حاضر کاربران علاقه مند به دریافت این اپلیکیشن می توانند آدرس ایمیل خود را در سایت شرکت لان لب وارد کرده تا این شرکت به محض ارائه عمومی اپلیکیشن خط کش واقعیت افزوده آن ها را مطلع سازد.

ارسال نظر