عرضه گوشی‌های هوشمند آنلاک جهانی در کانادا

این قانون آزادی‌های قابل توجه جدید را به کاربران گوشی های هوشمند ارائه می‌دهد. هنگامی که یک تلفن جدید را از یک حامل اپراتور خریداری می کنید،قطعا به صورت قفل شده ارائه می‌ شود. اگر سیم کارت دیگری روی تلفن خود تعبیه کنید، تا زمانی که کد آنلاک را وارد نکنید،کار نخواهد کرد. شما نمیتوانید به حامل اصلی خود(که شما را به سرویس موردنظر معرفی می کند) بدون لیست تماس دسترسی داشته باشید.

عرضه گوشی‌های هوشمند آنلاک جهانی در کانادا

به گزارش کلیک-کانادا اعلام کرده‌ که قفل گوشی‌های هوشمند به یک اپراتور شبکه تلفن همراه غیر قانونی است. تحت این استراتژی کاربران به راحتی نمی‌توانند از یک اپراتور تلفن همراه به اپراتور دیگر کوچ کنند. اما حالا دولت کانادا تصمیم گرفته قانون جدیدی را وضع کند که طی آن همه گوشی‌های هوشمند باید به صورت آنلاک جهانی فروخته شوند.

این قانون آزادی‌های قابل توجه جدید را به کاربران گوشی های هوشمند ارائه می‌دهد. هنگامی که یک تلفن جدید را از یک حامل اپراتور خریداری می کنید،قطعا به صورت قفل شده ارائه می‌ شود. اگر سیم کارت دیگری روی تلفن خود تعبیه کنید، تا زمانی که کد آنلاک را وارد نکنید،کار نخواهد کرد. شما نمیتوانید به حامل اصلی خود(که شما را به سرویس موردنظر معرفی می کند) بدون لیست تماس دسترسی داشته باشید.

در کانادا، این روش ضد کاربری به زودی از یاد خواهد رفت. طبق قوانین جدید اعلام شده توسط کمیته رادیو تلویزیون و مخابرات کانادا (CRTC) هفته گذشته، تمام دستگاه‌های تلفن همراه فروخته‌شده در کشور باید به صورت آنلاک جهانی باشند. این قانون در تاریخ ۱ دسامبر ۲۰۱۷ تصویب خواهدشد و تمامی گوشی های هوشمند برای استفاده در تمامی شبکه‌ها عرضه می‌شود.

کاربرانی که در حال حاضر دارای گوشی‌های قفل‌شده هستند، حق درخواست ان را به صورت سیستم قفلی ازاد دارند. ارائه دهندگان خدمات موظف هستند در صورت درخواست ان را ارائه دهند،که این مزیت به شما این امکان را می دهد که گوشی خود را به یک شبکه دیگر بدون نیاز به هیچ هزینه ای منتقل دهید.

قوانین جدید در "Code Wireless Code" CRTC، یک دستورالعمل اجباری برای ارائه دهندگان خدمات شبکه تلفن همراه کانادا، شرح داده است.این قاعده برای مصرف‌کننده عمل می‌کند و مانع دسترسی ارائه دهند‌گان به طور غیرقانونی می‌شود. Jean-Pierre Blais، رئیس CRTC، گفت در حالی که این کد موثر بوده است، تغییرات جدید پیرامون آنلاک مستقیم اغاز شده‌است.

کد بی‌سیم بازار خود را به نفع کانادایی‌ها پویاتر کرده‌است. در حالی که از این قانون پیروی می‌شود،اما باز هم اعلام کردند که می توانست موثرتر باشد. تغییرات و شفافیتهایی که امروز اعلام میکنیم، ابزارهای اضافی برای انتخاب آگاهانه درباره خدمات بیسیم و استفاده از پیشنهادات رقابتی در بازار را می دهد".

علاوه بر قوانین آنلاک سیم کارت، CRTC همچنین عناصر اضافی کد بی سیم را در پیرامون استفاده از خانواده و برنامه های مشترک به نمایش گذاشته است. این مورد شامل یک تعریف ظریف از هویت و نقش "صاحب حساب" است. کد بی سیم اکنون این شخص را به عنوان فردی می بیند که اجازه‌ی صرف هزینه برای استفاده از اطلاعات موجود را ندهد.

CRTC تأیید کرد که اجازه‌ی ارزیابی حساب‌های کاربری دیگر در برنامه‌ی مشترک رتبه‌بندی را به ارائه دهندگان خدمات داده است.در این مثال، تمامی حساب‌ها بر اساس یک کاربر استفاده می شوند، بنابراین هیچ یک از اعضای دیگر برنامه در صورتی که یک کاربر از حد خود فراتر نرود و شروع به پرداخت هزینه های اضافی نکند، تاثیر نمی گذارد. قوانین ساده باید به خانواده هایی که از این نوع برنامه استفاده می کنند در حالی که راهنمایی های بیشتری برای اپراتورهای شبکه ارائه می دهد.

ارسال نظر